23.7 %

Hlasovalo 19883 ľudí.

18. kolo 1. ligy Hádzanej

Malacky : Modra 27:21 (11:9)

Malacky nastúpili na svoj ďalší domáci zápas proti tradičnému súperovi z Modry. Hostia mali za sebou rad dobrých výsledkov, ktoré ich v tabuľke posunuli až na šieste miesto, čo predpovedalo zaujímavý a vyrovnaný zápas. Prvých 5.min. zápasu patrilo I. Oslejovi, ktorý dal tri góly v rade, čoho výsledkom bolo vedenie Malaciek 4:1. Potom sa však prebudili aj hostia a najmä zásluhou nepremenených šancí domácich sa im podarilo udržiavať prijateľný rozdiel dvoch gólov. Domáci tím si vypracoval sľubný náskok aj v 22. min., keď odskočili hosťom na rozdiel štyroch gólov. Škoda premárnených príležitostí a chýb v závere polčasu, vďaka ktorým sa Modra opäť priblížila na prijateľný rozdiel dvoch gólov. V prvom polčase dominovali najmä obrany a stav 11:9 dával tušiť vyrovnanosť a zaujímavý náboj aj v druhom dejstve hry. Po zmene strán sa Malacky šnúrou dvoch gólov opäť odpútali od hostí a vytvorili si náskok 4 gólov. Opäť sa však ukázalo, že hostia majú bojovného ducha a tak v 15. min. bolo skóre v prospech domácich 20:18. V tomto úseku dominoval najmä domáci D. Stachovič, ktorý v druhom polčase zaťažil konto hostí 7 gólmi. Malacky sa medzi 15. a 21. min. odpútali hosťom na rozdiel piatich gólov, čo sa v konečnom dôsledku ukázalo, ako kľúčové. Modra sa po tomto časovom úseku už nestihla skoncentrovať na záverečný nápor a v snahe zdramatizovať stretnutie kopila chyby. Tie domáci tím trestal a po záverečnom hvizde sa nakoniec tešil z pomerne presvedčivého výsledku 27:21. Treba vyzdvihnúť výkon domáceho brankára M. Kuklovského, ktorý bol spoľahlivý a nepripustil zdramatizovanie stretnutia.