Hlasovalo 19864 ľudí.

5.kolo Stupava : Malacky

5. kolo Stupava : Malacky

18:24 (9:11)

2.10.2010 odohrali Malačania záhorácke derby v Stupave. Obe družstvá sa veľmi dobre poznajú z prípravných zápasov, preto sa fanúšikovia mohli tešiť na zaujímavý zápas. V prvom polčase dominovali najme obrany na oboch stranách. Stav 4:5 v 16 min. to len potvrdzuje. Malačania od začiatku zápasu vyhrávali, ale nedokázali si vypracovať výraznejší náskok. Domácich opäť podržal brankár, ktorý dokázal likvidovať nie len rýchle protiútoky, ale aj 7 metrové hody hostí z Malaciek. Po polčasovom výsledku 9:11 nebolo nič rozhodnuté. V druhom polčase hostia odskočili na rozdiel 5-6 čo bolo pre vývoj zápasu rozhodujúce. Malacky ťažili hlavne z dobrej obrany a rýchlych protiútokov. V zlomových chvíľach predviedol svoje kvality a skúsenosti Pavol Stachovič, ktorý svojimi 9 gólmi prispel k víťazstvu Malaciek nad húževnatou Stupavou. Toto víťazstvo sa nerodilo vôbec ľahko, a preto ďalšie dva body z ihriska súpera sú veľmi cenné a zaslúžené.

V ďalšom kole privítajú Malacky 9.10.2010 (sobota) o 18:00 hod. v ŠH Malina hráčov Michaloviec.

Zostava : M. Kuklovský, R. Piaček - brankári, V. Pavlík 1, R. Baláž, T. Baláž 1, P. Bízek, L. Zelenský 5, M. Spuchlák 1, A Dobrocký, M. Hlaváč, I. Oslej 3, S. Cabadaj 2, D. Stachovič 2, P. Stachovič 9.

Tréner : V. Valachovič