RSS
Vyhľadávanie

Anketa
Podporili by ste činnosť svojho klubu aj nákupom u doporučeného predajcu tovaru a služieb ?
Určite áno
26.3 %

Pravdepodobne ano
25.7 %

Ak na tom nebudem stratový
24.1 %

Nie
23.7 %

Hlasovalo 19849 ľudí.    

Odber noviniek

Aj do tretice 0:3, Strojár bude hrať o 5.-8.miesto

 Siedmim tímom ženskej a mužskej extraligy stačili na postup do semifinále play off tri zápasy. Aj VKP Bratislava mal všetko vo vlastných rukách - tretí súboj s Púchovom hral na domácej palubovke, viedol 2:1 na sety, napokon mu však Považania skrížil plány a víťazstvom sa udržali v hre o postup. Štvrtý zápas sa hrá vo štvrtok 13. marca v Púchove.

Trojica Humenné, Prešov a Nové Mesto nad Váhom si naopak v najkratšom možnom čase zabezpečila postup medzi najlepšie kvartetom tejto sezóny. V semifinále sa stretne Prešov s Novým Mestom, víťaz základnej časti a najväčší favorit na majstrovský titul z Humenného si na svojho súpera musí ešte minimálne do štvrtka počkať.

Chemesáci nemali vo štvrťfinále s Malackami vážnejšie problémy, výkonmi v celej sérii však príliš neoslnili. "Trošku ma zaskočilo, že sme boli v domácom prostredí až priveľmi zviazaní. Trénujeme rôzne herné variácie, náročné na súhru, no pri tak emotívne slabom zápase sa to iba ťažko realizuje. Z tohto hľadiska bol najviac náš výkon ´odviazaný´ vonku, na druhej strane v troch zápasoch hrali tri rôzne zostavy, čo  bolo taktiež brzdou výkonu. Séria bola teda taká, že súper si mal s kým zahrať, no my pri vysokých bodových rozdieloch sme neukazovali vždy peknú hru," konštatoval Richard Vlkolinský, ktorého zverenci sa počas trojtýždňovej pauzy pred semifinálovými bojmi stretnú v príprave s poľským Rzesowom. "Aj keď je ich program veľmi nabitý, trochu nám nahrala skutočnosť, že vypadli z Poľského pohára. Nastúpiť by mali v najsilnejšom zložení, čo bude pre nás odrazom kvality. Naháňame ešte ďalších poľských súperov z nižších súťaží, aby sme sa semifinále extraligy čo najlepšie pripravili," dodal kormidelník Humenného.

VK Chemes Humenné - VO TJ Strojár Malacky 3:0 (15, 19, 17) - konečný stav série 3:0, do semifinále postúpilo Humenné
61 min, rozhodovali: Hank a Höger, 400 divákov
CHEMES: Kašper, Soták, Mikula, Kríž, Jakubov, Ondrušek (libero Vajda). Tréner: R. Vlkolinský.
STROJÁR: Kobza, Šmahel, Baran, Haba, Muráň, Janík (libero Podhorný, Petrovič, Rehák). Tréner: J. Schreiber.

Úvod bol prekvapujúci, hostia vďaka Kobzovým esám viedli 3:0, ale pri podaní Sotáka sa stav otočil (4:3). Malačania robili príliš veľa chýb, riskovali najmä servis. Náskok v prvom dejstve postupne narastal (22:12), favorit napokon využil tretí setbal. V druhom dejstve opäť najprv bodovali Záhoráci (0:1), pri podaní Mikulu však bolo hneď 5:1. Chemesáci zvoľnili tempo, kazili prihrávku (14:14) a tréner Vlkolinský musel počas oddychového času zvýšiť hlas. Humenské zakolísanie prišlo aj v treťom sete (z 8:2 sa Malacky dotiahli na 9:7), ale domáci napokon žiadnu drámu nepripustili.

Semifinálové dvojice play off mužov:
o 1. - 4. miesto: Humenné - VKP/Púchov, Prešov - Nové Mesto
o 5. - 8. miesto: VKP/Púchov - Malacky, Nitra - Zvolen

Termíny semifinále play off mužskej extraligy: 3., 6., 10., 13. a 17. 4. (hrá sa na tri víťazné stretnutia striedavo doma - vonku).

Zdroj: SVF, SITA

10.03.2008| Administrator


Komentáre


Meno a priezvisko (prezývka): *

Mail:

Text: *

Opíšte text strojar (ochrana voči spambotom): *Článok zatiaľ nebol komentovaný.