24.1 %

23.7 %

Hlasovalo 19864 ľudí.

Atraktívny zápas našich hádzanárov s extraligovou P. Bystricou

Malacky si vybojovali postup do osemfinále v kvalifikácii v Šali, kde uplynulý víkend zdolali Stupavu i domáce Duslo. Do Malaciek teraz pricestoval súper, proti ktorému mal Strojár len teoretické šance na úspech. K prognózam sa ešte pridali dvaja zranení hráči základnej zostavy Pavol Stachovič a Lukáš Zelenský a absentujúci S. Cabadaj a brankár D. Roško. Napriek týmto vyhliadkam začalo domáce mužstvo veľmi dobre a držalo s favoritom krok, v 11. minúte dokonca viedlo 6:5. Potom sa však opäť ozvala stará bolesť našich – nepremieňanie šancí. To hostia využili na obrat v zápase a niekoľkými úspešnými protiútokmi si vytvorili bezpečné polčasové vedenie 16:7. Domáci nastúpili do druhého polčasu odhodlaní pobiť sa s Považanmi za každú cenu o dobrý výsledok a bolo to poznať. Do brány sa postavil R. Piaček a Malačania vďaka poctivej defenzíve začali ukrajovať zo súperovho manka. Od 20. minúty dostal náš brankár len 6 gólov, naopak Strojári sa sľubne rozstrieľali a boli hosťom minimálne vyrovnaný súper. Považská Bystrica však napriek tomu uhájila víťazstvo na záhoráckej pôde a zúročila svoje skúsenosti z extraligových zápasov a keďže odveta sa v tomto systéme súťaže nehrá, znamená to jej postup do ďalšej fázy. Malačania sa dôstojne rozlúčili s jeseňou prijateľnou prehrou 20:25. Pokračovanie ligy je na programe vo februári na budúci rok.

-jaki-, -zelo-

8. 12., osemfinále Slov. pohára

Strojár Malacky - MŠK Považská Bystrica 20:25 (7:16)

Zostava a góly Strojára: M. Kuklovský, R. Piaček –  T. Stachovič 5, D. Stachovič 9, V. Pavlík 1, A. Škoda, I. Oslej 1, R. Spuchlák 2, R. Baláž, T. Baláž, P. Puškáč 2, Tréner: V. Valachovič