RSS
Vyhľadávanie

Anketa
Podporili by ste činnosť svojho klubu aj nákupom u doporučeného predajcu tovaru a služieb ?
Určite áno
26.3 %

Pravdepodobne ano
25.7 %

Ak na tom nebudem stratový
24.1 %

Nie
23.7 %

Hlasovalo 19849 ľudí.    

Odber noviniek

Bežkovanie na Skalke v Kremnických vrchoch

Bežkovanie na Skalke v Kremnických vrchoch

Ubytovanie sme si už tradične zaistili v Zlatom Dukáte na okraji mesta Kremnica smerom na Skalku. Nie je to práve v epicentre bežkárskeho raja, ale práve v tom epicentre býva problém zohnať ubytovanie, zvlášť pre taký početný kolektív. Tu nás zlákala priaznivá cena a voľné kapacity. A keď Mário zabezpečil autobus, ktorý nás každé ráno vyviezol hore na Skalku - už nám k šťastiu nič nechýbalo. Veľká vďaka mestu Kremnica.

V piatok sme zvolili južný okruh cez Hostinec a rázcestie Pod Čerešňou. Odtiaľ nás čakal už len príjemný zjazd k Toliaru. Keďže vo štvrtok napadlo veľa snehu a trať nebola upravená, stálo nás to pomerne veľa síl. Zjazdy boli bezpečné. Niektorí sa snažili prekonávať osobné rýchlostné rekordy, keď nedostatok techniky nahrádzali odvahou a vyzerali potom ako snehuliaci. Večer sme porušili všetky dietologické poučky a pri dobrom jedle a pití a hlavne so super kolektívom sme oslávili Marošovu 60-ku a tiež Soničkine okrúhle narodeniny.

V sobotu sme opäť zvolili južný okruh len s pridaním trasy na Králiky. Od Zlatej Studne sme absolvovali krásny 3-kilometrový zjazd, kde sme stretali množstvo bežkárov fučiacich smerom nahor na hrebeň a to nám pripomenulo, čo nás čaká po občerstvení sa na chate nad zjazdovkou. Po polievke, pivku, čajíkoch a džúsikoch sme sa vydali nasledovať tých, ktorých sme stretali pri zjazde. Od Zlatej Studne sme pokračovali cez Tri Kríže na Hostinec. Tu sme si spravili občerstvovaciu stanicu, ale z vlastných zásob, lebo podľa počtu vonku stojacich v snehu zapichnutých bežiek sme sa neodvážili dovnútra ani nakúknuť. Po krátkej, ale výživnej prestávke sme sa museli vydať ďalej, lebo nás už začínala striasať zima. Nakoľko trasa bola nádherne upravená, rozhodli sme sa ísť cez Slobodné. Keď sme takmer ľudoprázdnou krajinou dorazili na rázcestie Pod Čerešňou, s potešením sme zistili, že je upravený aj zjazd k Toliaru - až po hlavnú cestu. Veľká vďaka. Zjazd bol nádherný. Pri odopínaní bežiek sme sa zhodli, že to bol mimoriadne krásny deň na bežkách. Večer sme poniektorí ešte absolvovali stolnotenisový zápas s najmladšou členkou výpravy - Sárou.

Nedeľa bola dňom odchodu, ale doobedie sme ešte strávili na bežkách - naším "taxíkom" sme sa opäť vyviezli hore na Skalku a južným okruhom naspäť k Toliaru. Napadlo pár centimetrov snehu a stále snežilo, tak sme oproti sobote trochu spomalili.

Po príchode sme ešte museli vyriešiť technické problémy s Máriovým autom. To sme nakoniec úspešne zvládli a mohli sme spokojní odfrčať domov.

19.02.2013| Hruby Boris
Komentáre


Meno a priezvisko (prezývka): *

Mail:

Text: *

Opíšte text strojar (ochrana voči spambotom): *Článok zatiaľ nebol komentovaný.