RSS
Vyhľadávanie

Anketa
Podporili by ste činnosť svojho klubu aj nákupom u doporučeného predajcu tovaru a služieb ?
Určite áno
26.3 %

Pravdepodobne ano
25.7 %

Ak na tom nebudem stratový
24.1 %

Nie
23.7 %

Hlasovalo 19849 ľudí.    

Odber noviniek

CASPER Beach Volley Action 2006 - výsledky

Počas víkendu patrilo letné kúpalisko v Malackách beachvolejbalu. Zišli sa tu najlepší hráči a hráčky na turnaji série A Majstrovstiev SR. Prihlásilo sa 29 mužských a 13 ženských dvojíc, čo je rekord histórie podujatia. Štartové pole sa hemžilo bývalými či aktuálnymi reprezentantmi a majstrami SR v šestkovom, resp. plážovom volejbale. V tejto konkurencii sa pokúšali presadiť aj tri domáce mužské dvojice (Baran-Rusňák, Šamulka-Petrovič, Haringa-Sloboda), žiadna z nich sa však nepredrala sitom piatkovej kvalifikácie, v ktorej 17 nenasadených dvojíc bojovalo o zvyšné štyri miesta v hlavnej súťaži. 
Počasie vyšlo dokonale, niekedy bol piesok tak horúci, že ho správca kúpaliska Milan musel polievať vodou. Napriek tomu sa hráči a hráčky na ihriskách rozdali, bojovali o každú loptu, motiváciou im boli body do celkového rebríčka a samozrejme aj najvyššia finančná dotácia v histoórii turnaja - najlepšie mužské dvojice si delili 20.000,-Sk a najlepšie ženské 12.000,-Sk.
V nedeľu poobede turnaj vyvrcholil finálovými zápasmi, ktoré moderoval Nikita Slovák, známy fanúšik beachvolejbalu. Najprv odohrali svoj zápas najlepšie ženské dvojice - legendy slovenského beachvolejbalu Katka Koválik-Rimovský s Katkou Jakušovou proti prekvapeniu turnaja Martine Turnerovej s Katkou Bartošovou. Zápas bol veľmi vyrovnaný, oba sety skončili najtesnejším rozdielom, z víťazstva sa trochu prekvapujúco tešili Turnerová s Bartošovou.
O 3.miesto sa nehralo, lebo úradujúce majsterky SR sestry Opatovské odstúpili ešte pred semifinále pre zdravotné problémy.
Najväčšia lahôdka čakala na divákov na záver - vo finále totiž proti sebe nastúpili aktuálni majstri SR a obhajcovia minuloročného prvenstva Richard Nemec s Marekom Kardošom a proti nim dvojica skúsených hráčov, ktorí však spolu hrali len na prvom turnaji - Vladimír Procházka a Rado Dvorský.
Títo páni predviedli jedno krásne beachvolejbalové divadlo, ktoré malo všetko, po čom duša fanúšika túži - tvrdé smeče, bloky, technické údery, efektné zákroky v poli, obetavosť a snahu do poslednej lopty. Z víťazstva sa napokon tešila dvojica Procházka-Dvorský, pre ktorú to je určite zadosťučinenie po tom, ako prišli o svojich predchádzajúcich partnerov. V zápase o 3.miesto dominovali beachoví špecialisti Kimijan - Jány nad dvojicou M.Sládeček - M.Nemec (reprezentanti SR v šestkovom volejbale)
Výsledky:
MUŽI
o 3.miesto Kimijan, Jány - Sládeček M., Nemec M. 2:0 (18,15)
o 1.miesto Nemec R.,Kardoš - Procházka, Dvorský 1:2 (-18,11,-12)
ŽENY
o 3.miesto Opatovská H., Opatovská Z. - Snopková, Ďuržová nehralo sa 
o 1.miesto Koválik-Rimovský, Jakušová - Turnerová, Bartošová 0:2 (-19,-19)
 
Reklamní partneri podujatia: CASPER s.r.o., Krytstav s.r.o., Formula Šport Cafe, HSF s.r.o., CREEO s.r.o., RWA Slovakia s.r.o., Mesto Malacky (AD HOC)
Špeciálne poďakovanie - Ľuboš Kurka (on vie, za čo)
10.07.2006| Administrator


Komentáre


Meno a priezvisko (prezývka): *

Mail:

Text: *

Opíšte text strojar (ochrana voči spambotom): *Článok zatiaľ nebol komentovaný.