24.1 %

23.7 %

Hlasovalo 19888 ľudí.

D. Rusňák: Zmrzol nám úsmev na tvári

Volejbalistov Strojára Malacky čakalo po príchode do komárňanskej haly mrazivé prekvapenie - teplomer na zapisovateľskom stolíku signalizoval chabých dvanásť stupňov. V takýchto podmienkach mali Strojári odohrať dvojzápas s domácimi.

V prvom sete si so zimou lepšie poradil domáci kolektív, ktorý zaslúžene vyhral 3:0 na sety. Hosťujúcim hráčom sa až v závere posledného setu podarilo zdramatizovať stretnutie, keď dotiahli z 15:22 sériou úspešných lôpt až na 21:22, ale domáci boli  predsa v koncovke úspešnejší.

Do druhého zápasu nenastúpila bratislavská opora domáceho Spartaka – Marek Patúc, čo nahralo do karát Strojárom. Druhý pozitívny faktor bol, že teplota na palubovke sa už vyšplhala na 16 stupňov... Malačania sa chopili oprát zápasu od prvých minút a získali pre seba dramatický, prvý set 26:24. Na poste blokára nastúpil Vladimír Kuračka, ktorý prispel k oživeniu hry Malačanov. Strojár napriek prehranému druhému setu vybojoval v druhom stretnutí víťazstvo 3:1 a naďalej okupuje štvrté miesto v tabuľke.

16. január, 11. kolo, 1. liga mužov – západ

Spartak Komárno – Strojár Malacky 3:0 (17, 19, 23) 1:3 (-24, 22, -15, -15)

Zostava Strojára: Holka, Matušek, Ľ.Mrázik, Petrovič, Šamulka, Rehák, libero Rusňák (V.Kuračka)

V sobotu sa predstavia volejbalisti TJ Strojár doma proti Žiline, potom ich čaká voľný víkend a ďalší domáci dvojzápas proti bratislavskému Remidonu. Tieto zápasy napovedia veľa o konečnom poradí na 2.-4.mieste.