RSS
Vyhľadávanie

Anketa
Podporili by ste činnosť svojho klubu aj nákupom u doporučeného predajcu tovaru a služieb ?
Určite áno
26.3 %

Pravdepodobne ano
25.7 %

Ak na tom nebudem stratový
24.1 %

Nie
23.7 %

Hlasovalo 19849 ľudí.    

Odber noviniek

Ďalšie medaily karatistov z medzinárodného turnaja

Ďalšie medaily karatistov z medzinárodného turnaja

V sobotu 3.10.2015 dorazili karatisti TJ Strojár Malacky do Szombathely na turnaj Goju Cup 2015 s chuťou získať čo najviac ocenení. Turnaja sa zúčastnilo 21 klubov z 8 štátov Európy. 

Naši karatisti začali sezónu skvelými výsledkami skrášlených šiestimi medailami. Zo siedmich pretekárov tak získal cenný kov takmer každý, čo svedčí o veľkej chuti rozšíriť medailovú zbierku aj v tejto sezóne.

V disciplíne kata súťažili najmladšia a najstaršia pretekárka výpravy. Simonka Poláková sa zapojila do súťaže v kategórii dievčatá (8-9 rokov) ako prvá a tréma bola cítiť. Prvý zápas vyhrala, v druhom už ťahala za kratší koniec. Dostala však ešte šancu v repasáži, v ktorej nezaváhala a vyhrala tak bronzovú medailu. Medzi ženami bojovala Vladimíra Dzúrová a prebojovala sa až do finále, kde však domáca súperka získala viac bodov a Vladimíra tak získala striebro.

Nasledovala disciplína kumite, v ktorej nás reprezentovali kadeti a dorastenci – Filip Jurkáček, Lukáš Osuský, Lukáš Gazdič, Oliver Vanek a Tomáš Osuský. Filip Jurkáček v troch zápasoch porazil každého súpera a zaslúžene vyhral 1. miesto. Lukáš Osuský bojoval statočne, žiaľ prvý zápas prehral o bod. V repasáži bojoval o 3. miesto, avšak aj tento zápas mu ušiel o vlások.

Ďalším bojovníkom bol Lukáš Gazdič. V prvom zápase dostal o hlavu vyššieho súpera (kategória bez rozdielu váhy) a kvôli tomuto deficitu sa mu nepodarilo zvíťaziť. Počas repasáže bol Lukáš správne útočný a zápas vyhral, čím si zaslúžil bronzovú medailu. V kategórii starších dorastencov vo veku 15 rokov zápasil Oliver Vanek. Náš reprezentant nenašiel premožiteľa ani v jednom z troch zápasov a svojich súperov porazil rýchlosťou v kontre. Po Filipovi tak získal pre náš klub ďalšie zlato. Posledným pretekárom bol Tomáš Osuský v kategórii dorastenci vo veku 16 rokov. Tomáš sa prebojoval do finále, kde v poslednom zápase siahal na zlato, no tesne pred koncom získal jeho súper cenné body a Tomáš tak skončil na 2. mieste.

 

Všetkým našim pretekárom ďakujeme za skvelú reprezentáciu a k medailám im gratulujeme! Želáme im pevné zdravie, aby sa im podarilo opakovať takéto výkony počas celého roka a držíme palce do ďalších súťaží. Najbližšie budú mať možnosť bojovať už túto sobotu v Nitre na Kachi Cupe. 

08.10.2015| Ivan Sivák
Komentáre


Meno a priezvisko (prezývka): *

Mail:

Text: *

Opíšte text strojar (ochrana voči spambotom): *Článok zatiaľ nebol komentovaný.