Dôležité narodeninové víťazstvo s Púchovom

Strojár Malacky - VŠK Púchov 3:1 (-23, 26, 23, 22)
Malacky: Kobza, P. Šmahel, Janík, Mi. Šmahel, Procházka, Vašíček, libero Podhorný (Petrovič, Rehák) tréner: B. Sládeček
Púchov: Števko, Šomko, Dedič, Valach, Hrušík, Weiss, libero Čuntala (Crkoň) tréner: M. Klučka
Rozhodovali: Bajči, Sarka
117 minút
100 divákov

Malacky síce prehrali posledné dve vystúpenia v extralige na ihrisku Hriňovej resp. VKP Bratislava, avšak v dvoch posledných domácich zápasoch so Zvolenom a Nitrou vždy hrali dramatické stretnutia. Preto mal divák na Záhorí motiváciu prísť sa pozrieť na vystúpenie Strojárov proti Púchovu. Prvá dramatická situácia nastala už v rozcvičke, keď si nahrávač domácich Kobza urobil výron v pravom členku, no napriek tomu nastúpil a odohral celý zápas. Prvý set Malačania už tradične prehrali. Najväčšou mierou sa pod prehru podpísali toľko kritizované individuálne chyby a nedôrazný útok. Záver prvého setu bol však dramatický (23:25) a predznamenal vyrovnaný a bojovný zápas. V druhom dejstve sa až do stavu 12:12 dalo povedať, že každý chvílku ťahal pílku. Vedenie v skóre sa prelínalo na obe strany a tak sa v každom sete bojovalo až do samého konca. Druhý set vyhrali Malacky 28:26 a celý zápas napokon 3:1. Volejbalisti Malaciek tak pripravili trénerovi Sládečkovi originálny darček k 60.narodeninám.

Boris Sládeček (Malacky)
Opäť sme mali problémy najmä sami so sebou, evidentne sme sa trápili na strede siete. Chlapcov však musím pochváliť za neutuchajúcu bojovnosť a psychickú silu, keďže dokážu otočiť nepriaznivý vývoj. Pochvaľujem si i atmosféru v hale. Už proti Nitre boli diváci naším spoluhráčom a dnes nás opäť dotlačili k víťazstvu. Verím, že tento trend bude v Malackách pokračovať.