TJ Strojár Malacky - MVK Lokomotíva Zvolen 2:3 (-21, -21, 26, 18, -13)
Malacky: Rehák, Vašíček, P. Šmahel, Janík, Mi. Šmahel, Kobza, Podhorný (libero), (Petrovič, Procházka)
Zvolen: Schottert, Pistovič, Svetko, Stehlík, Vaško, Chocholák, Beskydiar (libero), (Nehrer, Jakubček, Kožák)
Tréner: Tibor Štrajánek
Rozhodovali: K. Sarka, M. Sarka
Divákov: 100
125 minút

Po dvoch setoch by si zrejme len málokto vedel predstaviť, aké dramatické rozuzlenie čaká divákov v extraligovom súboji domácich Malaciek a Zvolena. V prvom i druhom dejstve Strojári zhodne prehrali 21:25 a prvý krát išli do vedenia až v úvode tretieho setu. Vtedy naštartovala partia okolo domáceho kapitána Kobzu dramatické divadlo plné napínavých momentov. Súper všemožne nechcel pripustiť stratu tretieho setu. Domáca enkláva však vykresala nádej po výsledku 28:26. Vo štvrtom sete sa už chytili iniciatívy Malačania a odrazu v zápase vychádzalo všetko. Prebrala sa aj do tej doby mĺkva hala Malina a zápas pokračoval v strhujúcom tempe až do víťaznej lopty domácich vo štvrtom sete. Nasledoval tie break, po ktorom mali domáci hráči ťažké srdce na rozhodcov a prehrali napokon 13:15. Dráma spĺňala podobu Shakespearových diel, i po zápase niektorí domáci hráči hovorili "o tragédii".

Hlasy trénerov:
Tibor Štrajánek (Zvolen): Upozorňoval som hráčov, že po dvoch setoch zápas nekončí. S Malackami často hrávame päťsetové bitky a vždy sú tie súboje vyrovnané. Dnes o našom víťazstve ozaj rozhodli len posledné dve lopty a šťastie. Hráčom neustále vyčítam straty koncentrácie, to je kľúčový faktor, ktorý nám najviac škodí.

Boris Sládeček (Malacky): V duchu som dúfal, že by sme mohli hru a napokon i skóre vyrovnať. Hráči dostali taktické pokyny, ktoré však nanešťastie začali plniť až v treťom sete. V tajbrejku som im taktiež vyčítal, že tieto pokyny nedodržali a napokon i preto sme prehrali. Naďalej robíme množstvo individuálnych chýb.