24.1 %

23.7 %

Hlasovalo 19864 ľudí.

Dve strany mince v Žiline

Väčším favoritom boli Žilinčania, Malačania navyše necestovali kompletní - chýbal nahrávač Ľubomír Kuračka a zranený blokár Ľuboš Mrázik, ktorého nahradil Vladimír Kuračka z B družstva. Strojár začal vlažne a v oboch úvodných setoch prehrával prakticky od začiatku a napriek zdramatizovaným koncovkám ich obe prehral. V treťom dejstve zablysla pre našich hráčov nádej na zvrat v zápase ziskom setu, no zbabraným štvrtým, sa predsa v prvom stretnutí mohla tešiť Žilina.

14. 11. (5. kolo, 1. zápas)                Uniza Žilina – Strojár Malacky 3:1 (23, 22, -22, 16)

Zostava:  Holka, Matušek, Janík, Petrovič, Šamulka, Rehák, libero Rusňák

Do druhého zápasu spravili hostia zmeny v zostave. Na lavičku si sadol smečiar Igor Matušek, ktorého na poste nahradil Tomáš Rehák, do hry zasiahol i V. Kuračka. Prvý set sa pre Malacky vyvíjal spočiatku dobre, keď viedli 5:1 a neskôr 7:5. Potom však začal úradovať na podaní Žilinčan Minárik a najmä jeho zásluhou zaznamenala Žilina obdivuhodnú sériu úspešných lôpt, ktorá sa zastavila až za stavu 7:17 v neprospech Strojára. Druhý set začal veľmi nepriaznivo, prvý technický oddychový čas vyznel za stavu 8:2 pre hostí. Za tohto stavu sa neveľmi predpokladalo, že by naši ešte zvrátili nepriaznivý vývoj. No potom nastúpilo na palubovku vymenené družstvo, ktoré vďaka eliminácii nevynútených chýb dostalo Žilinu pod tlak. Výsledkom bolo vyrovnanie na 1:1 a následne jasný priebeh tretieho setu 25:14. Štvrtý set priniesol drámu, keď Žilinčania viedli v závere ešte 20:18, no od tohto stavu bodovali len Záhoráci. Týmto víťazstvom sa Strojári dostali na štvrtú priečku 1. ligy západoslovenskej časti pred tím Bilíkovej z Bratislavy. Tam cestuje mužské „áčko“ v nedeľu 21. novembra na ďalší dvojzápas proti družstvu Remidon.

14. 11. (5. kolo, 2. zápas)   Uniza Žilina – Strojár Malacky 1:3 (15, -20, -14, -20)

Zostava: Holka, Janík, Petrovič, Šamulka, Rehák, V. Kuračka, libero Rusňák