25.6 %

24.1 %

23.7 %

Hlasovalo 19864 ľudí.

Extraliga muži - play-off o 5.-8.miesto: Malacky porazili Zvolen aj doma a postúpili

TJ Strojár Malacky - MVK Lokomotíva Zvolen 3:2 (17, -23, -24, 18, 11)
konečný stav série 2:0, Malacky budú hrať o 5., Zvolen o 7. miesto
rozhodovali Dovičovič, K.Sarka
100divákov, 122minút
MA: Kobza, Muráň, Janík, Petrovič, Baran, Fiala, libero Podhorný (Rehák)
Tréner: Jozef Schreiber
ZV: Ružinský, Vaško, Beskydiar, Michalec, Stehlík, J.Skladaný, libero Furješ (Petrinec)
Tréner: Tibor Štrajánek

Zvolen prišiel na Záhorie bez Malacky nastúpili už aj s uzdraveným kapitánom Fialom, no nezačali dobre, mali problém s príjmom Vaškovho podania a hneď prehrávali 0:5, pri prvom technickom oddychovom čase 3:8. No potom prišiel na podanie Baran a zrazu bolo 10:8 pre domácich, ktorým sa podaril dokonalý obrat a vyhrali hladko 25:17. V druhom sete sa ha vyrovnala, družstvá sa ťahali až do koncovky, v ktorej sa Zvolenčanom podarilo odskočiť na 23:21 pri podaní kapitána Beskydiara a potom si tento náskok ustrážili.
Tretie dejstvo sa začalo dobre pre Záhorákov, postupne si vybudovali náskok 14:8, viedli ešte 16:14, no potom sa Zvolenčania dotiahli a do koncovky išli s vedením 21:19. Malacky však ešte zabojovali, za stavu 24:23 nevyužili setbal, na servis prišiel Zvolenčan Stehlík a ukončil tretí set v prospech hostí. Volejbalisti Strojára však nezložili zbrane, bojovným výkonom a s podporou publika vyrovnali na 2:2, takze sa rozhodovalo takisto ako v prvom zapase v tajbrejku. V ňom sa od začiatku bojovalo o každú loptu, strany sa menili za stavu 7:9 z pohľadu domácich, no potom prišiel na podanie nahrávač Kobza, spomenul si na svoju sériu z prvého zápasu a zrazu bolo 11:9, Zvolen ešte znížil na 10:11, no potom Vaško prešľapom na servise daroval bod Malačanom, ktorí to využili a v búrlivej atmosfére dotiahli zápas do víťazného konca.
Strojár sa v boji o 5.miesto (opäť na dva víťazné zápasy) stretne s víťazom série Nitra - Púchov. Termíny : 14.4.(u súpera), 18.4.(v Malackách) a 21.4. (u súpera)