24.1 %

23.7 %

Hlasovalo 19883 ľudí.

Extraliga muži o 5.miesto: Strojár prehral tesne v Nitre, v stredu odveta

Ešte pred začiatkom sérií o medailové pozície v mužskej extralige sa v sobotu rozbehli série o 5. a 7. miesto, ktoré sa hrajú na dva víťazné zápasy. Zvolen po neúspechu s Malackami nevstúpil dobre ani do série s Púchovom a podľahol mu 2:3. Malacky potvrdili stúpajúcu formu v závere sezóny aj v na palubovke favorizovanej Nitry, kde vyhrávali 2:1 na sety, no domáci nakoniec vydreli víťazstvo.

O 5. miesto - 1. zápas (hrá sa na 2 víťazné stretnutia):
VK Ekonóm SU Nitra - TJ Strojár Malacky 3:2 (19, -18, -19, 14, 10) - stav série 1:0
110 min, rozhodovali: J. Tomčáni a Daruľa, 300 divákov
Nitra: Chudik, Toman, Száraz, Valent, M. Hukel, Diviš - libero: Kostka (Paška, Vavro, Zentko, Ťapušík)
Malacky: Fiala, Kobza, Muráň, Janík, Petrovič, Baran - libero: Podhorný (Šmahel, Rehák)
Najviac bodov: Toman 19, Száraz 10 ,Valent 10 - Janík 12, Muráň 12, Baran 10

V zápase o piate miesto sa domáci v úvodnom sete zhostili úlohy favorita a potvrdili ju kvalitným servisom a dobrou hrou na sieti. To však z ich strany bolo do konca tretieho setu všetko. Hostia naopak pritvrdili na servise a ich kvalitnou obranou na sieti získavali body vo svoj prospech a domáci až do začiatku švtrého setu miestami bezradným dojmom. Nitrania opäť začali hrať svoju hru založenú na tvrdom útoku a kvalitnej obrane na sieti. Set dotiahli do víťazného konca. V piatom rozhodujúcom dejstve hostia začali lepšie, viedli už 4:1 a domáci len postupne doťahovali náskok. Pri stave 9:9 sa na podanie dostal Vavro, ktorý kvalitným servisom pomohol domácim k vedeniu 12:9 a to bol z pohľadu vývoja setu i zápasu rozhodujúci moment. Domáci potom pozorne strážili svoje vedenie, ktoré si po bojovnom výkone zaslúžili.

O 7. miesto - 1. zápas (hrá sa na 2 víťazné stretnutia):
MVK Lokomotíva Zvolen - VŠK Púchov 1:3 (-18, -26, 26, -21) - stav série 0:1
101 min, rozhodovali: Faulhammer a Sňahničan, 50 divákov
V priemernom stretnutí zvíťazili zaslúžene bojovnejší hostia.

Zdroj: SVF, SITA

ĎALŠÍ PROGRAM

FINÁLE – PRVÝ A DRUHÝ ZÁPAS (utorok 17. a streda 18. apríla): VKP Bratislava – Nové Mesto nad Váhom (19.00).

O 3. MIESTO - PRVÝ A DRUHÝ ZÁPAS (utorok 17. a streda 18. apríla): Humenné – Prešov (19.00).

O 5. MIESTO – DRUHÝ ZÁPAS (streda 18. apríla): Malacky – Nitra (19.00).

O 7. MIESTO – DRUHÝ ZÁPAS (streda 18. apríla): Púchov – Zvolen (17.00).

Zdroj: Denník Šport