RSS
Vyhľadávanie

Anketa
Podporili by ste činnosť svojho klubu aj nákupom u doporučeného predajcu tovaru a služieb ?
Určite áno
26.3 %

Pravdepodobne ano
25.6 %

Ak na tom nebudem stratový
24.1 %

Nie
23.7 %

Hlasovalo 19883 ľudí.    

Odber noviniek

Extraliga muži: V Púchove proti oslabeným domácim slabý výkon

Po pauze vynútenej "pohárovou šou" v Leviciach sa extraliga mužov vrátila do rýchleho tempa a pokračovala ďalším dvojkolovým víkendom. Nové Mesto môže po ňom už v predstihu oslavovať prvenstvo v skupinovej časti, naopak už neodvratnou sa stala zostupová hrozba nováčika z Lovinobane. Prešovčanov delí od druhej priečky a výhody domáceho prostredia v prípadnom piatom zápase štvrťfinále už iba nereálny vývoj zvyšných kôl. Púchov, ktorý stíha jedna rana za druhou, sa aj napriek obrovským problémom s kádrom vypol k dvom víťazstvám.

Skúsený tréner Púchova Ivan Štefko sa na podobné peripetie s družstvom počas vyše tridsaťročnej kariéry nepamätá. Po odchode trojice Bencz, Seifert a Diviš sa rozhodli Púchovčania v stredu vyplatiť Slovenskej volejbalovej federácie 19-ročného Vladimíra Luhového ako už jediného nahrávača v tíme. Hneď na druhý deň však Luhového museli s krvácaním do mozgu odviezť do banskobystrickej nemocnice, kde sa podrobil náročnej operácii. "Všetci dúfame, že z najhoršieho bude čoskoro vonku, no do konca sezóny sa k nám nebude môcť vrátiť. Už po odchode tej trojice som si myslel, že to najhoršie máme za sebou, no mýlil som sa. Niečo podobné sa mi v mojej kariére ešte nestalo. V družstve zostali len dvaja hráči, ktorí figurovali v základnej zostave na začiatku sezóny, navyše chlapci, ktorí nám zostali, sa musia zohrať a zvyknúť si aj na nových postoch. V podstate pre tento tím začala sezóna iba pred dvoma dňami," poznamenal Štefko.

VŠK Púchov - TJ Strojár Malacky 3:0 (20, 21, 21)
69 min, rozhodovali: Sňahničan a Faulhammer, 100 divákov
Púchov: Štefko, T. Šomko, Mizerák, Hrušík, M. Šomko, Pastorek - libero Čuntala
Malacky: Kobza 3, Muráň 14, Janík 5, Petrovič 10, Baran 9, Fiala 5 - libero Podhorný (Rehák 2, Gabriš)
V porovnaní s piatkovým duelom podali domáci hráči kompaktnejší výkon, zomkli sa ako kolektív a zaslúžene zvíťazili hladko 3:0 na sety. "Malačania si možno mysleli, že to budú mať s nami ľahšie a aj sám som zostal prekvapený, že chlapci sa poučili z piatkových chýb a zdolali sme kvalitnejšieho súpera ešte hladšie ako deň predtým poslednú Lovinobaňu," tešil sa Štefko.

27.01.2007| Administrator


Komentáre


Meno a priezvisko (prezývka): *

Mail:

Text: *

Opíšte text strojar (ochrana voči spambotom): *Článok zatiaľ nebol komentovaný.