24.1 %

23.7 %

Hlasovalo 19883 ľudí.

Extraliga muži: Záhoráci zakopli v Žiline

Volejbalisti Nitry odohrali počas uplynulého víkendu v Prešove hneď dva zápasy v priebehu 23 hodín. Najskôr v piatkovom semifinále Slovenského pohára prehrali 0:3 a následne v sobotňajšom extraligovom dueli si vynútili tajbrejk. Ich bilancia na východe republiky tak bola 2:6. V súboji o ôsmu priečku pre play-off vykročili lepšie Žilinčania, keď zdolali Malacky, nadstavbová časť je však ešte dlhá.

ŽILINA – MALACKY 3:1 (16, 24, -20, 22)

Zápas trval 91 minút. Pred 50 divákmi rozhodovali Mokrý a Kováčik.

VKM: Kupka, Stuchlý, M. Kubš, Kujan, Hodál, Pa. Smrž ml. (libero Mar. Masný, Frčo, Šaling, Nociar). Tréner: Z. Hauer.

STROJÁR: Kobza, Fiala, Petrovič, Muráň, Janík, Šrámek (libero Podhorný, Baran). Tréner: J. Schreiber.

Žilinčania veľmi dobre prihrávali a útočili a aj keď v druhom sete hostia viedli 19:15 a 22:19, dramatickú koncovku vyhrali. Záhoráci nakoniec uspeli až v treťom sete, štvrtý však znova patril domácim. Tí dobre blokovali, keď sa v obrane na sieti presadzoval najmä Hodál, ktorý v predchádzajúcej sezóne obliekal dres Strojára.