23.7 %

Hlasovalo 19849 ľudí.

Extraliga mužov, štvrťfinále, druhé zápasy (hrá sa na tri víťazstvá)

MVK Lokomotíva Zvolen - VK PU Prešov 0:3 (-17, -18, -22) - stav série 0:2
74 min, rozhodovali: Tomčáni a Kováčik, 150 divákov

Na úvod každého z napokon iba troch setov si hosťujúci Prešovčania vypracovali sľubný náskok a napokon ho pod zvolenskou sieťou dokázali bez výnimky pretaviť na úspech. Celkovo dosiahli už druhé víťazstvo v tejto sérii a v nedeľu majú šancu zavŕšuť postup do semifinále.

Ekonóm SPU Nitra - VK Nové Mesto nad Váhom 1:3 (-17, -16, 22, -13) - stav série 0:2
102 min, rozhodovali: Viktoríni-Lisá a Bajči, 350 divákov
EKONÓM SPU: M. Hukel, Krajčík, Száraz, J. Hukel, Kubš, Ťapušík (libero Mračko, Vavro, Kostoláni, Valent, Czápa). Tréner: Ľ. Šalata.
VK: B. Chudík, Minárik, Hruška, Suja, Mikušovič, Gábor (libero Ochodnický, Makovec, Valocký, Valaštek, Matušov). Tréner: P. Kalný.

Družstvo Nového Mesta potvrdilo aj v Nitre, že to s postupom myslí vážne. Od začiatku zápasu si vytvorilo tlak, a to najmä dobrým servisom, čo domácich dostalo do kolien, z ktorých sa len veľmi ťažko zdvíhali. Obrat nastal v treťom sete, kde sa domáci odvážne "trafili" do servisu, čo hosťom narobilo problémy a z tých sa už do konca tohto dejstva nedostali. Štvrtý set bol ale znovu v réžii hráčov Nového Mesta, ktorí si od začiatku vytvorili dostatočný náskok na to, aby zápas bez problémov dotiahli do úspešného konca.

VŠK Púchov - VKP Bratislava 0:3 (-15, -25, -16) - stav série 0:2
70 min, rozhodovali: Mokrý a Sňahničan, 150 divákov
VŠK: T. Šomko, R. Mizerák, Valach, Hrušík, Pastorek, M. Šomko (libero Emmel, Kuchárik, Števko). Tréner: M. Klučka.
VKP: Hollý, Patúc, Fiala, L. Husár, Begmenko, Joščák (libero Hody, Roštár, Spevár). Tréner: I. Husár

Hostia nastúpili so skúseným blokárom Fialom v základe a ten priniesol potrebný pokoj a rozvahu do celého mužstva, čo sa prejavilo v menšom počte nevynútených chýb. O zápase sa rozhodlo v druhom sete, ktorý hostia vyhrali v koncovke. Prvé a treti dejstvo bolo jasne v réžii Bratislavčanov.

Strojár Malacky - Chemes Humenné 0:3 ( -17, -19, -21) - stav série 0:2
65 min, rozhodovali: M. Sarka a K. Sarka, 100 divákov
STROJÁR: Kobza, Haba, Šmahel, Janík, Muráň, Baran (libero Podhorný, Petrovič). Tréner: J. Schreiber.
CHEMES: Mikula, Kríž, Tholt, Matta, Hriňák, Kašper (libero Vajda, Jakubov). Tréner: R. Vlkolinský.

Konfrontácia favorizovaného Humenného a domácich Malaciek aj v druhom zápase play off skončila suverénne v prospech hostí, na začiatku zápasu to tak však nevyzeralo. Až do stavu 13:13 v prvom sete hrali domáci s východniarmi vyrovnanú partiu. Potom sa začala ozývať stará bolesť Malačanov – nevynútené a niekedy doslova hlúpe chyby. Humenné získalo prvý set a od týchto chvíľ mu až na občasný odpor "Strojárov" nič nebránilo k ceste za druhým víťazstvom v sérii. Druhý set začali domáci ako zo zlého sna a prehrali ho napokon osembodovým rozdielom. V treťom dejstve sa hra nezmenila a hostia pomerne skoro nadobudli vysoký náskok 8:2. Malacky vďaka bojovnosti dokázali znížiť a v závere sa priblížili k súperovi na rozdiel jediného bodu. Boli to však opäť Humenčania, ktorí zužitkovali svoju prevahu i skúsenosti a v úplnej koncovke už domácim nič nedovolili.

Program nedeľňajších tretích stretnutí štvrťfinále play off mužskej extraligy:
VK Nové Mesto nad Váhom - Ekonóm SPU Nitra (16.00 h) - stav série 2:0
Chemes Humenné - Strojár Malacky (17.00) - stav série 2:0
PU Prešov - MVK Zvolen (17.00) - stav série 2:0
VKP Bratislava - VŠK Púchov (18.00) - stav série 2:0

Zostávajúce termíny štvrťfinále play off mužskej extraligy (prípadné štvrté a piate zápasy): 13., resp. 16. 3. (hrá sa na tri víťazné stretnutia striedavo doma - vonku).

Zdroj: SVF, SITA