Extraliga ženy o 5.miesto: Malacky porazili favorizovnú Sláviu

TJ Strojár Malacky – Slávia VM Bratislava 3:0 (23, 16, 24)
D. Dorková, K.Grófová, D. Ďuržová, L.Michalovičová, M.Máteová, A.Šimšíková liberka Z. Snopková

Trénerka: Libuša Šimková

Malačanky povzbudené víťazstvom v Košiciach nastúpili aj do tohto zápasu s chuťou. Zo začiatku mali však problémy s podaním súperiek a takmer celý prvý set dosť vysoko prehrávali. Až od stavu 14:20 v náš neprospech sa situácia začala meniť. Dievčatá spresnili prihrávku, čím sa zlepšil útok, pritlačili na podaní, postupne náskok súperiek dotiahli a v koncovke boli napokon úspešnejšie. V dobrom výkone pokračovali aj v ďalšom sete a súperkám nedali prakticky žiadnu šancu. V treťom sete si stále udržiavali dvoj až trojbodový náskok, ktorý postupne zvyšovali. V  závere  však súperky maximálne zariskovali na podaní, čím ochromili náš útok a pri podaní Tomšíkovej zrovnali na 24:24. Z víťazstva sa však nakoniec zaslúžene tešili domáce hráčky, ktoré podali kolektívny, bojovný výkon. Bol to posledný domáci zápas v tejto sezóne, diváci vytvorili výbornú atmosféru, za čo im ďakujeme.

Druhý, prípadne tretí zápas série sa už bude hrať na palubovke Slávie.