23.7 %

Hlasovalo 19888 ľudí.

Extraliga ženy: Malacky - Žiar nad Hronom 3:1

VO TJ Strojár Malacky - MŠK Žiar nad Hronom 3:1 (-19, 12, 23, 18)
102 min, rozhodovali: K. Sarka a M. Sarka, 100 divákov
Malacky: Dorková, Michalovičová, Ďuržová, Šimšíková, Grófová, Ferancová - libero Snopková
Žiar: Adamicová, Bieliková, Dobrovičová, Štefancová, Volfová, Drozdová - libero Osvaldová

Zápas začal priemernými výkonmi obidvoch družstiev. Žiaranky si počas celého prvého setu držali niekoľkobodový odstup a poľahky v ňom zvíťazili. Za stavu 24:17 sa v malackom družstve odohralo zdanlivo nedôležité striedanie, ktoré však otočilo vývoj celého zápasu. Smečiarku Michalovičovú nahradila Máteová a tá razantným útokom bodovala z každej pozície. Aj vďaka tomu v druhom sete určovali tempo hry domáce hráčky a svojim súperkám dovolili nahrať iba 12 bodov. Dramatická koncovka v treťom sete rozhodla o výsledku celého zápasu. Hosťujúce volejbalistky v nej húževnato bojovali o každý bod avšak na víťazstvo to nestačilo. To im zrejme odobralo veľa psychických síl a o víťazovi bolo prakticky rozhodnuté. Na začiatku posledného setu si Malačanky, výdatne podporované publikom, vytvorili 4-bodový náskok a ten potom ešte zvyšovali až do víťazného záveru.