24.1 %

23.7 %

Hlasovalo 19883 ľudí.

Hádzaná: V úvode jasné víťazstvo proti Bojniciam

Odveta sa niesla v razantnom nástupe domácich hádzanárov – Malacky po desiatich minútach viedli 8:4 a Bojnice sa len sťažka presadzovali proti kompaktnej obrane Strojára. Naopak Malačanom vychádzalo v útoku takmer všetko, hostia neubránili v prvom polčase ani jeden útok a často faulovali. Prvý polčas vyhrali Malacky vysokým rozdielom 22:12. V druhej časti hry pokračoval scenár zápasu až do stavu 26:13, kedy hostia začali robiť Malačanom problémy v útočnej fáze. Naši hádzanári však pokračovali v streleckej aktivite, v 51.minúte vyhrávali už 39:24. Záver stretnutia bol poznačený viacerými vylúčeniami na jednej i druhej strane, hra sa neustále prerušovala, čo pokazilo pekný dojem z celého stretnutia. Domáci Strojár však napriek tomu bez problémov udržal pohodlné víťazstvo 42:31 a vykročil správnou nohou do odvetných prvoligových bojov. „Myslím, že môžeme byť spokojní, hoci sme v zápase dostali niekoľko lacných gólov a naši brankári nás dnes nepodržali až tak, ako by sme si predstavovali,“ hodnotil stretnutie po záverečnom klaksóne tréner domáceho celku Vladimír Valachovič.

V sobotu 13. februára cestujú Malacky do Šale, kde ich čaká nepríjemný súper – domáci Slovan Duslo, s ktorým naši hráči absolvovali v minulosti viacero zápasov na „ostrie noža“. Najbližšie domáce stretnutie odohrajú naši hádzanári v sobotu 20. februára proti béčku ŠKP Pezinok.

6. február, 14. kolo, 1. liga mužov

Strojár Malacky – Kúpele Bojnice 42:31 (22:12)

Zostava a góly Strojára: M. Kuklovský, M. Hollý – T. Stachovič 2, P. Stachovič 7, D. Stachovič 10, P. Puškáč 4, I. Oslej 3, A. Škoda 4, R. Spuchlák 1, L. Zelenský 4, R. Baláž 1, T. Baláž 1, A. Dobrocký, S. Cabadaj 5, tréner: V. Valachovič