RSS
Vyhľadávanie

Anketa
Podporili by ste činnosť svojho klubu aj nákupom u doporučeného predajcu tovaru a služieb ?
Určite áno
26.3 %

Pravdepodobne ano
25.6 %

Ak na tom nebudem stratový
24.1 %

Nie
23.7 %

Hlasovalo 19883 ľudí.    

Odber noviniek

Hádzanári sú úspešní. S postupom do extraligy však nerátajú

Hádzanári sú úspešní. S postupom do extraligy však nerátajú

Malackí hádzanári rozbehli jarnú časť prvej ligy úspešne – po piatich zápasoch majú na konte štyri výhry a jednu remízu v Šali. Aktuálne patrí malackým hádzanárom tretia priečka v tabuľke s malou stratou na prvé dve mužstvá. Teraz čaká našich hádzanárov ťažká skúška v podobe zápasu s Trebišovom 27. marca. V tejto súvislosti odpovedal na naše otázky tréner Malačanov Vladimír Valachovič.

V sezóne vás ešte čakajú  ťažké zápasy s mužstvami z hornej polovice tabuľky – Trebišovom a Topoľčanmi. Aké sú vaše ambície? Veríte v plný bodový zisk?

Na každý zápas musíme nastupovať  s odhodlaním zvíťaziť. Trebišov aj Topoľčany preukázali svoje hráčske schopnosti už v jesennej časti, keď si z Malaciek ako jediné družstvá odviezli body. Získanie bodov u týchto súperov by bolo by pre nás určite povzbudením a ďalším impulzom do zostávajúcich bojov . 

V zápase B mužstva Malaciek sa proti Lehote pod Vtáčnikom zranil Róbert Baláž, viete či s ním budete môcť počítať do nasledujúcich zápasov resp. aké vážne vyzerá byť jeho zranenie?

Robo Baláž sa už v jarnej časti na palubovke určite neobjaví. 

Neprekáža vám potom, že niektorí  hráči z áčka ešte nastúpia za béčko, kde potom hrozí, že sa zrania, ako v prípade Baláža?

Pred sezónou sme boli presvedčení,  že nebudeme mať problém postaviť do súťaže dve družstvá  mužov. Avšak realita je iná a v súčasnosti máme problém so zložením B družstva na zápasy a preto všetci hráči, ktorí nie sú na súpiske A družstva štartujú aj za B družstvo, aby sme dokončili rozbehnutú sezónu. Hráči, ktorí nastupujú v ten istý deň aj za B družstvo, nie sú v áčku natoľko vyťažení, aby neboli schopní odohrať ďalšie stretnutie. Zranenie Roba Baláža nemá žiadnu súvislosť s únavou, bola to nešťastná zhoda okolností.  

Doterajší priebeh súťaže zatiaľ  Malackám vychádza – kalkulovali ste s týmto priebehom?

Pred sezónou sme si predsavzali, že musíme využiť domáce prostredie a nestrácať doma body. A ak aj nejaké stratíme, musíme ich zase doviesť zo zápasov vonku. To nám malo zaručiť postavenie v strede tabuľky. Tento cieľ zatiaľ plníme a ešte sa nám podarilo získať vonku body navyše. Z toho pramení naše súčasné veľmi úspešné postavenie v tabuľke. 

Aká je ambícia mužstva v prvej lige? Rozmýšľate aj o postupe do extraligy?

Chceme hrať hlavne modernú  hádzanú, s množstvom rýchlych protiútokov a dosiahnutí čo najväčší počet gólov v súperovej bráne, čo by sa malo páčiť hlavne divákom. Tých by sme chceli opäť po dlhšom čase pritiahnuť na naše domáce zápasy do Maliny a spopulárniť opäť hádzanú v Malackách, kde má bohatú tradíciu. To je asi naša najvyššia ambícia. O postupe do extraligy nerozmýšľam.

Jakub Valachovič

 

25.03.2010| Jakub Valachovič


Komentáre


Meno a priezvisko (prezývka): *

Mail:

Text: *

Opíšte text strojar (ochrana voči spambotom): *Článok zatiaľ nebol komentovaný.