RSS
Vyhľadávanie

Anketa
Podporili by ste činnosť svojho klubu aj nákupom u doporučeného predajcu tovaru a služieb ?
Určite áno
26.3 %

Pravdepodobne ano
25.6 %

Ak na tom nebudem stratový
24.1 %

Nie
23.7 %

Hlasovalo 19888 ľudí.    

Odber noviniek

Hrali už aj dorastenky

Hrali už aj dorastenky

ML.DORASTENKY: HC TATRAN STUPAVA – UDHK NITRA 19:25 (7:12)  
 
Na ten blikajúci kurzor už pozerám pár minút a premýšľam ako začať. A tak som sa rozhodol, že napíšem tak, ako mi to prichádza postupne na rozum. 
Vždy rád pochválim, ak je koho za čo. Či už v práci, doma, alebo tu keď píšem. Dnes tej chvály bude menej, pretože skôr pripojím trochu triezvy pohľad. „Knedle“, pre ostatných mladšie dorastenky, začali ako sa na dobrého hostiteľa patrí a nechali si streliť prvý gól. A potom si úplne pohodovo vypracovali náskok 3:1 a vyzeralo to tak, že v suchom tričku dnes súpera zvládnu. Nestalo sa. Môžeme za tým hľadať kopec dôvodov, ale predostrime si aspoň nejaké. 
Prvý zápas. Tieto milé babeny hrali vôbec prvý ostrý zápas za túto kategóriu a určite proti súperovi nastupovali s veľkým rešpektom. Rešpekt je na mieste, ale pred nikým netreba mať obavy! 
Plná hala. Doteraz hrávali baby väčšinou len pred očami rodičov, ktorým sa podarilo skôr skončiť v piatok v práci alebo pred partiou kamarátok. Teraz však na baby bude čakať pravidelne plná hala. Netreba mať pred ňou trému, tá plná hala poženie dopredu vás. Trému nech pocíti súper! 
Nasadenie. Čo možno stačilo na krajskú súťaž, už bude málo na celorepublikovú. Aj po strate lopty sa musí ísť šprintom do obrany! Každá! 
Posily. Baby s ročníkom narodenia 1999, ktoré mali byť posilou, nepodali ten výkon, ktorého sú schopné! Nemali v tomto zápase zápal pre výsledok. Možno únava z predošlého zápasu. Možno. Ale ten zápal tam chýbal. 
Súper. Nitra je určite ťažký, ale poraziteľný súper. Avšak keď sa pri vysunutej obrane na našu strednú spojku a následnom „zapresovaním“ pravej spojky Nikol dostávala do stavu „a komu mám prihrať?“ Vznikalo potom strašne veľa technických chýb, protiútokov... Baby, ste tím a treba sa jej ukázať, pomôcť si. 
Sezóna len začala, netreba si z toho robiť hlavu. Dievčatá sme videli už v nejednom inom zápase a veríme, že nadviažu na svoje schopnosti, ktoré bezpochyby majú. Tieto naše Stupavčanky boli doplnené už našimi Malačankami a spoločne budú bojovať a napredovať. Už sa teším na ďalší domáci zápas, kde sa k z nedele výborne hrajúcej Diane Michálkovej pridajú aj ostatné. Práve Diana svojou bojovnosťou v každom okamihu zápasu a za každého stavu bola tou hráčkou, ktorá držala našu pomyselnú našu hore! Nepochybujem o tom, že 3.10 v najbližšom domácom zápase sa k nej pridajú ostatné. Sabiny, Laura, Terezka a všetky ďalšie mladšie dorastenky. 
„Dievčatá mali zviazané ruky a nohy nervozitou a pocitom zodpovednosti. Konečne plná hala očakávala výkon, ktorý sú tieto dievčatá schopné podať. Súper na nás vytiahol obranu a my sme zostali bez pohybu, na čo sme často doplatili stratou lopty . V druhom polčase sme síce útok zlepšili, na obrat v zápase to však nestačilo. Moju pochvalu si určite zaslúži Laura Jašíková, ktorá napriek zdravotnému stavu na zápas nastúpila, bola výborná v obrane a nezaostávala ani v útoku. Verím,že náš výkon pôjde hore s príbudajúcimi skúsenosťami a odmeníme divákov peknou hádzanou .“ dodal tréner Bašti 
 
Zostava a góly Stupavy: Almina Yildizová, Šárka Halusková, Vanesa Valachová, Sabina Baštiová, Lucia Nemčeková, Sabína Gálová 1, Diana Michálková 1, Simona Kubovičová, Tereza Fabiánová 6, Adriana Sakalášová 1, Laura Jašíková 2, Alexandra Popovičová 1, Petra Geisseová, Nikola Kmeťová 1, Lucia Tóthová, Nikol Vačková 6 
Tréneri: Roman Vigh, Ľuboš Bašti 
Priebeh: 0:1, 3:1, 4:3, 4:6, 7:12 / 10:15, 13:21, 17:22, 19:25

 

ST. DORASTENKY: HC TATRAN STUPAVA – UDHK NITRA 26:24 (14:14) 
 
Po letných prázdninách, letných turnajoch a letnej príprave boli všetci fanúšikovia „doriek“ zvedaví s akou formou sa nám baby predstavia v novej sezóne a v staršej kategórii. Baby nastúpili na predzápasové rozohriatie v pamätných bronzových tričkách z minulej sezóny. Školská hala je veľmi slušne zaplnená a čaká na prvý hvizd rozhodcu. 
Zápas sa začal. V bránke Simi a letmým pohľadom na šestku báb, ktoré sú na palubovke ma napadajú otázky. Čo je s Luckou? Kde je Lucka? Zranila sa na rozcvičke? Ale na striedačke ju vidím. Jej post však hrá od začiatku Romi. A práve prvý náskok našich báb zakončuje Romi a ideme do vedenia 1:0! Stále si však hovorím, že bez Lucky to bude dnes ťažké, veľmi ťažké! Čas 8:13 a Roman berie timeout. Niet divu, prehrávame 2:4! A mohlo by to byť snáď aj horšie, ale v prvých minútach zápasu evidentne dominuje v obrane Naty Huňarová. Zdvojuje, všade je prvá, hecuje baby naokolo. Končí deviata minúta a na ihrisko prichádza Lucka. Plná síl, žiadne zranenie. Je to jasné, dnes to bude o taktike. Vysokej taktike. Roman prestriedava baby po približne 6 až 8 minutových intervaloch. Občas i spôsobom obranu jedna, útok druhá. Rotuje každý post. Krídla, spojky i pivotky chodia pravidelne do hry. Výborné tempo. Toto sa mi páči. Baby hrajú v obrovskom nasadení, v takmer každom súboji v obrane sú zavčasu. Nedá mi znovu nespomenúť dnes excelentnú Naty, ktorá znižuje na 10:11. Hrá výborný zápas! Krátko nato zastavuje súperku na bránkovisku, ale za hranicou pravidiel. Nevadí. Dostáva navyše aj „dvojku“ a Nitranky i výhodu sedmičky. Do bránky ide Peťa Geisseová a sedmičku likviduje. Výborný a napínavý prvý polčas uzatvára presnými strelami Ivi. Polčas končí za stavu 14:14. 
Začal sa polčas druhý. Dámy a páni, teraz tu mala sedieť reprezentačná trénerka kadetiek. V Macedónsku jej príležitosti takmer nedala, ale Roman jej ich dáva. O kom je reč? Waness Raffasederová. Wani na začiatku druhého polčasu trhá súperky na kusy perfektnou technikou, kľučkou jedna na jednu a nekompromisnou ľavačkou. V krátkom slede dáva Wani štyri góly po sebe (!!!) a prvýkrát vedieme o dva góly 19:17. Tieto minúty patrili jej! Súper však naďalej potvrdzuje svoju kvalitu a po chvíli je zase remíza 20:20. Ba čo viac, ideme do oslabenia a zase sedmička proti nám... Čas na tabuli je 44:00,Nitranka pripravená hádzať sedmičku. Ááááá Simi chytá. Simi likviduje aj ďalšiu a ďalšiu „tutovku“ Nitrankám. Simi na 12 minút zatiahla roletu!Za ten čas sme prežili dve oslabenia bez gólu! Fantázia, fantázia!! Tretie oslabenie sa však babám už ubrániť nepodarilo a v 55 minúte je zase remíza, 23:23. Výborný „timing“ pri zbehu z krídla a pevné nervy ukázala Almi a dáva dôležitý, vedúci gól. Baby získavajú loptu v obrane a prvou v útoku je Ivi. Je faulovaná. Získava sedmičku a výhodu presilovky. Ako jej patril koniec prvého dejstva, tak patrí aj druhého a upravuje na koncové skóre na 26:24! 
Výborné, výborné divadlo sme mali možnosť dnes vidieť v našej hale. Veľakrát sa stane, že zápas rozhodnú výnimočný jednotlivci, či fatálne chyby v obrane alebo perfektný kolektívny výkon. Dnes bol však strojcom úspechu ten chlapík na lavičke! Dámy a páni, Roman Vigh dnes minimálne nám v hale ukázal, aký z neho rastie tréner. Klobúk dole Roman, klobúk dole! Tvoj coaching počas celého zápasu a cit pre aktuálne dianie na ihrisku, aby všetky baby neustále pracovali na optimálnej tepovej frekvencii. Aby mali to správne nasadenie, aby im ladila chémia medzi postami. Super! Ešte raz, klobúk dole! 
 
Zostava a góly Stupavy: Natália Huňarová 1, Almina Yildizová 2, Vanesa Valachová 2, Wanessa Raffasederová 4, Sabína Gálová, Diana Michálková, Lucia Kovácsová 6, Simona Kubovičová, Vanessa Kaláberová 2, Romana Gašpareková 3, Silvia Straková 1, Alexandra Popovičová 1, Petra Geisseová, Michaela Puškáčová, Ivana Gašpareková 4. 
Tréner: Roman Vigh, Peter Kuklovský 
Priebeh: 1:0, 2:4, 7:6, 9:11, 14:14 / 19:17, 20:20, 23:20, 24:23, 25:24, 26:24

26.09.2015| Tomáš Baláž


Komentáre


Meno a priezvisko (prezývka): *

Mail:

Text: *

Opíšte text strojar (ochrana voči spambotom): *Článok zatiaľ nebol komentovaný.