RSS
Vyhľadávanie

Anketa
Podporili by ste činnosť svojho klubu aj nákupom u doporučeného predajcu tovaru a služieb ?
Určite áno
26.3 %

Pravdepodobne ano
25.6 %

Ak na tom nebudem stratový
24.1 %

Nie
23.7 %

Hlasovalo 19864 ľudí.    

Odber noviniek

Ján Vacík získal medzinárodné víťazstvo na EAST BOHEMIA RING II !

Ján Vacík získal medzinárodné víťazstvo na EAST BOHEMIA RING II !

V nedeľu 8. mája 2011 sa konal na zimnom štadióne v Českej Třebovej (ČR) už druhý galavečer ultimátnych zápasov pod menom EAST BOHEMIA RING II organizovaný tímom DSC GYM Třebovice. Ako jediný tím zo Slovenska reprezentovala na tomto podujatí Fight Division MALACKY, ktorá spadá pod KARATE Strojár Malacky.

Zápasy prebiehali podľa pravidiel UFC, takže pre každého člena našej výpravy to bola premiéra a o to náročnejšia, že hneď v zahraničí. Erik Teker si v prvom kole svojho zápasu proti - Jan Bosák MONSTER GYM PRAHA po jednom z útokov zranil rameno, čo poznačilo jeho výkon a nakoniec svojmu súperovi podľahol po škrtení, systémom submission.

Daniel Fiľakovský (20) proti svojmu staršiemu a ťažšiemu súperovi – Vít Mrákota (32) UFC ÚSTÍ NAD LABEM musel hneď od začiatku odolávať ofenzíve. Po prvom strhu na zem a vzájomnom páčení sa mu aj podarilo dostať do výhodnej pozície na súpera a zaútočiť mu na hlavu, ten však zmenil guard a dostal po pretočení Dana do páky na ruku. Aj napriek veľkej snahe sa mu už nepodarilo z nevýhodnej pozície dostať a následne prehral systémom submission/armbar.

Mimoriadne dobrý a viac než vyrovnaný výkon podal Tomáš Dobrocký (17, 77kg) proti svojmu súperovi  - David Sedlák (35) DSC GYM TŘEBOVICE v GRAPPLINGU. Počas vzájomných nástupov a obranných techník Tomáš sústredene vyčkával na výhodnú situáciu, kedy by ťažšiemu a silnejšiemu súperovi nasadil techniku Achilles hold. Toto sa mu aj podarilo, avšak menej dôrazné páčenie súperovej nohy malo za následok totožnú kontra techniku na jeho chodidlo. Skúsenejší súper s väčšou razanciou dotiahol bolestivú techniku do konca a vyhral systémom submission. Tomáš napriek prehre pri odchode z ringu zožal od obecenstva potlesk za to, čo tento talentovaný ešte len junior predviedol. Na dokreslenie situácie treba dodať že David Sedlák je Majstrom ČR Brazilian Jiu Jitsu v kat. senior - 94kg a reprezentuje ČR na medzinárodných podujatiach.

V ťažkej váhe nastúpil Ján Vacík proti - Patrik Bartoň VALE TUDO VSETÍN. Hneď ako rozhodca zahájil prvé kolo, nasledovalo niekoľko vzájomných ostrých sérií úderov a nástupov. Po tejto „prestrelke“ zostal Janov súper vo svojom rohu tak otrasený, že nebol schopný ďalej pokračovať. Rozhodca ukončil zápas TKO v prospech nášho reprezentanta, ktorý získal cenné medzinárodné víťazstvo v MMA pre SR a Fight Division Malacky, pod vedením Mariana Streleckého. O úrovni galavečera svedčí aj osoba hlavného ringového rozhodcu, ktorým nebol nikto iný ako Petr „Monster“ Kníže. Tento aktívny zápasník v profi ultimátnych zápasoch má bilanciu 19-0-0 a je medzinárodne uznávaným českým „GURU“ pre MIX MARTIAL ARTS.

Autor: Bc. Marian Strelecký, MBA; Fight Division Malacky

11.05.2011| Michal Pullmann
Komentáre


Meno a priezvisko (prezývka): *

Mail:

Text: *

Opíšte text strojar (ochrana voči spambotom): *Článok zatiaľ nebol komentovaný.