Extraliga muži – 7.kolo nadstavby o 5.-10.miesto

Strojár Malacky – Neografia Martin 3:0 (11,26,12)

Strojár: Kobza 2, Petrovič 16, Vašíček 5, Šmahel 15, Janík 10, Matušek 4, libero Podhorný (Holka 1)

Tréner: Boris Sládeček

Neografia: Hroznár 6, Kujan 3, Mančák 5, Blizniak 1, Kováčik 3, Stuchlý 8 (Béreš 2)

Hrajúci tréner: Michal Blizniak

Domácich trápia zranenia na smečiarskom poste, preto museli dopísať na súpisku 40-ročného veterána Matušeka z B-družstva, ktorý absolvoval extraligovú premiéru a odohral celý zápas. Hostia hrali bez libera a v prvom sete sa nezmohli na žiadny odpor. V druhom však domáci poľavili v koncentrácii aj úspešnosti útokov, hráči Neografie si udržiavali stále náskok a Strojárom sa podarilo vyrovnať až pri podaní Petroviča na 21:21, potom odskočili na 24:22, no dovolili hosťom ešte zdramatizovať koncovku, dokonca museli odvracať setbal Martina pri stave 24:25. Záhoráci však v tomto dôležitom momente zabrali a získali vedenie 2:0 na sety. Tretie dejstvo už bolo jasne v réžii domácich, ktorí urobili ďalší dôležitý krok na ceste do play off.

VŠK Púchov – Strojár Malacky 3:1 (20,-23,19,17)

Stretnutie trvalo 108 minút.

Pred 150 divákmi rozhodovali Ivanka a Tomčáni.

VŠK: Rosina, Dedič, Valach, Vašut, Pastorek, Kuchárik (libero M. Čuntala, Crkoň, P. Čuntala, T. Šomko, Hrušík). Tréner: M. Klučka.
STROJÁR: Holka, Petrovič, Janík, Vašíček, P. Šmahel, Kobza (libero Podhorný, Matušek). Tréner: B. Sládeček.

Domáci sa po nešťastne prehratom zápase v Hriňovej v prvom sete ťažko rozbiehali a dovolili hosťom, aby s nimi držali krok do koncovky, ktorú so šťastím uhrali. Druhý set začali domáci vo veľkom útlme, nedarilo sa im na smeči a to hostia využili k vedeniu až 14:7. Púchov začal bojovať, stiahol súperov náskok, ale k výhre to už nestačilo. Tretí set bol vyrovnaný do stavu 16:16, potom došlo k vystriedaniu nahrávača Rosinu Tomášom Šomkom a to viedlo spolu zo zlepšeným výkonom opôr k výhre domácich v tomto sete. Štvrtý set už hráči VŠK odohrali v pohodovom rytme a bojovnom výkone ukončili duel vo svoj prospech.

Malačania nastúpili opäť v improvizovanej zostave, keď nahrávač Kobza odohral celý zápas na smečiarskom poste a nahrával ešte len 17-ročný Holka.

Aj napriek prehre Malačania zostali na 7.mieste v tabuľke pred Púchovom lepším pomerom setov. Na postup do play off im stačí vo zvyšných dvoch stretnutiach vyhrať aspoň 1 set alebo sa spoľahnúť na zaváhanie Hriňovej, resp. Púchova.