24.1 %

23.7 %

Hlasovalo 19888 ľudí.

Juniori nenadviazali na víťazstvo zo soboty

Obaja naši súperi sa dali zaradiť do skupiny „hrateľných“, proti ktorým mohol náš výber dosiahnuť plný bodový zisk. V Leviciach prebehol v sobotu dramatický a niekedy zbytočne nervózny zápas. Malacky sa chopili oprát zápasu od úvodu a vyhrali prvú štvrtinu 19:13 a celý prvý polčas 40:33. Levičanom nezostávalo nič iné, len zvýšiť obrátky proti našim hráčom. Zápas sa lámal v poslednej desaťminútovke, kedy Levice zavelili k razantnej stíhačke našich. V tejto fáze zápasu sa hra kúskovala a na palubovke bolo zbytočne veľa nervozity. Posledných 10 minút Levice zaznamenali 19 bodov, kým Strojár len 10. Našim hráčom sa však podarilo uhájiť dôležité víťazstvo 42:39.

Jednou vetou (Branislav Orth – tréner Malaciek): „V závere sme si mysleli, že sa nám už nemôže nič stať, vyfaulovalo sa niekoľko hráčov zo základnej zostavy a zápas sa zbytočne zdramatizoval.“

6. marec, 15. kolo, 1. liga juniorov

Basketbal Levice – Strojár Malacky  69:72 (33:40)

Zostava a body Strojára: Uher T. 6(1), Pištelák 14, Zetocha 14, Čech 14(2), Kurák 9(1), (Uher M., Pagáč „C“ 12(1), Csizmazia 3(1), Mráz)

Trestné hody:  18/24

Štvrtiny:  13:19, 20:21, 17:22, 19:10

O deň nato odohrali juniori nevydarené stretnutie na palubovke bratislavského rivala BSC. Je to družstvo, s ktorým naši hráči konfrontovali svoje sily i počas základnej časti a oba celky sa tak dobre poznajú. Prvý polčas vyznel podobne ako sobotňajší zápas s Levicami – hral sa vyrovnaný basketbal. Prvú štvrtinu o bod vyhrali Malacky, polčas už vyznel pre BSC, ale rozdiel sa rovnal len dvom bodom. V druhom polčase však naše družstvo nepochopiteľne stratilo kontakt so súperom, keď tretiu štvrtinu vyhrali Bratislavčania 25:9. Z tejto „deky“ sa už naši hráči nevymotali. Opäť zlyhali niektoré opory družstva a druhý polčas už hra Malaciek nijako neoslnila. Pri spätnom pohľade na priebeh zápasu v prvom polčase prehra našich hráčov o 27 bodov riadne mrzela.

Jednou vetou (Branislav Orth – tréner Malaciek): S takou mizernou streľbou spod koša, akú sme predviedli, sa nedajú vyhrávať dôležité stretnutia.