24.1 %

23.7 %

Hlasovalo 19849 ľudí.

Juniori o bod v Handlovej, sklamanie v Žiari

S Handlovou to bolo od začiatku ako na hojdačke a nikto nevedel až do posledných okamihov zápasu predpovedať, kto zvíťazí. Družstvo našich chlapcov viedol výnimočne ako kapitán Tomáš Uher miesto odcestovaného Pagáča. Prvú štvrtinu vyhrala o bod Handlová, do polčasu však viedol rozdielom dvoch bodov náš výber. Dráma pokračovala i v celom druhom polčase, avšak v závere sa mohli zo zisku dvoch bodov tešiť Malačania. V zápase sa darilo Denisovi Pištelákovi. Hráč, ktorý „padol do oka“ predstaviteľom istého španielskeho basketbalového družstva na nedávnom turnaji, nastrieľal dovedna 22 bodov.

9. januára, 5. kolo, juniorská liga basketbalistov

Handlová - Strojár Malacky  58:59 (25:27)

Zostavy a body Strojára: Uher T. „C“ 4, Ferenčík, Farkaš, Kurák 5, Čech 12(1), Mráz, Zetocha 14, Sládek 2, Uher M., Pištelák 22, Csizmazia

Po druhom zápase na palubovke Žiaru nad Hronom už nemohlo mať trénerské duo Malačanov Orth – Ondruš radosť. Napriek sľubnému začiatku a najmä vyhratej prvej štvrtine 14:11. V druhom dejstve totiž domáci zapli na vyššie obrátky a nastrieľali Malačanom úctyhodných 31 bodov, čo je na desaťminútovú pasáž hry solídne kvantum. Z tohto úderu sa už Strojár nespamätal a v priebehu druhého polčasu Žiarčania svoje vedenie udržiavali a zveľaďovali až na konečných 81:60. Zápas v Žiari len prehĺbil rozpaky nad výkonmi našich juniorských basketbalistov v priebehu sezóny.