24.1 %

23.7 %

Hlasovalo 19864 ľudí.

Juniori prežili nešťastnú sobotu

Naši basketbaloví juniori odohrali proti Žiaru nad Hronom nešťastný zápas. Hoci hostia hneď od začiatku potvrdzovali svoju výškovú prevahu, našim hráčom sa v priebehu hry podarilo eliminovať tento hendikep a vcelku úspešne sa aklimatizovali na nastolené tempo. V prvom polčase sa niesla hra v znamení tesného náskoku hostí, v tretej štvrtine sa Malačanom podarilo dokonca vyrovnať a ujať sa i vedenia. Posledná desaťminútovka však priniesla so sebou hlúpe chyby, ktoré našich hráčov v závere dobre rozbehnutého zápasu museli mrzieť. V odovzdanej poslednej minúte stretnutia, kedy už bolo isté, že naši s výsledkom nič neurobia, sa hostia ešte niekoľkokrát ocitli sami pod malackým košom a napokon Malacky porazili presvedčivo 85:69.

20. 3., 17. kolo, 1. liga juniorov – nadstavbová časť

Strojár Malacky - Žiar nad Hronom 69:85 (14:19, 36:40, 56:57, 69:85)

Zostava a body Malaciek:    Uher T. 2, Kurák 5(1), Čech 10(2), Zetocha 11, Pištelák 17, (Uher M., Mráz 2, Pagáč „C“ 5(1), Csizmazia, Kubíček 17(3), Sládek, Ferenčík)

Trestné  hody:   10/17

Štvrtiny:   14:19, 22:21, 20:17, 13:28

Proti Handlovej začali Malačania ako zo zlého sna, v našej obrane sa hostia cítili ako ryba vo vode a prejavilo sa to i na prvoplčasovom vedení súpera 47:38. S týmto súperom sa pritom naši hráči v minulosti hladko presadili, v našich obranných radách bolo treba istotne niečo zmeniť. „Cez prestávku sme zmenili taktiku a prešli sme na osobnú obranu najlepšieho hráča hostí ...,“ vysvetlil tréner našich hráčov Branislav Orth. Táto taktika slávila úspech najmä v tretej štvrtine, kedy Handlovčania veľmi rýchlo prišli o svoj deväťbodový náskok a počas desiatich minút zaznamenali len tri body. V poslednej časti hry už Malacky kontrolovali progresívny priebeh zápasu a vybojovali dôležité víťazstvo.