24.1 %

23.7 %

Hlasovalo 19883 ľudí.

Juniori: Malacky spasil Denis Čech ukážkovou trojkou

Malačania mali svojmu súperovi z Bratislavy čo vracať, veď v prvom zápase prehrali na jeho palubovke o dvadsaťpäť bodov 57:82. Domácim Strojárom sa ani tentoraz nepodarilo uchopiť taktovku zápasu od začiatku a po prvých inkasovaných košoch si tréner domáceho celku Peter Ondruš vybral oddychový čas. V ďalšom dejstve to bol tuhý boj o každú loptu, Malačania sa však dopúšťali viacerých chýb najmä v obrane a polčas vyznel lepšie pre BSC 33:28. V druhom polčase pokračovalo domáce trápenie, Bratislavčania chvíľami vyhrávali desať bodovým rozdielom, no v závere zmobilizovali svoje sily a bodovo sa dotiahli na súpera. Necelých päť sekúnd pred koncom viedli BSC 65:64 a zdalo sa, že je koniec. Zodpovednosť v posledných sekundách na seba vzal Denis Čech, ktorý napriahol k pokusu za tri body a uspel! „Paradoxne to tam padlo Denisovi, ktorý sa v dnešnom zápase hľadal a nepodal optimálny výkon,“ vravel po infarktovom závere tréner P. Ondruš. Na palubovke v Maline tak predsa mohla vypuknúť domáca radosť.

15.11.2009:  Strojár Malacky - BSC Bratislava   67:65 (16:14, 28:33, 45:52, 67:65)

Zostava a body:  Uher T. 7, Pištelák 23, Pagáč „C“ 7(1), Čech 14(2),Sládek, Mráz 1, Ferenčík, Kurák 7, Uher M., Csizmazia 2, Zetocha 7, Kubíček