24.1 %

23.7 %

Hlasovalo 19888 ľudí.

Juniorky prehrali s Hamuliakovom po päťsetovej bitke

V spomínanom prvom stretnutí to bol boj a dráma až do posledných minút a Malačankám sa vtedy podarilo otočiť navonok stratený zápas. Od prvého setu počas piatkového duelu poznačili hru mnohopočetné nepresnosti na oboch stranách. Naše dievčatá však napriek tomu dokázali získať prvý set v pomere 25:19. V druhom sete sa súper úspešne ubránil malackým útokom a mal lepší záver, vďaka ktorému vyrovnal na 1:1. Misky váh sa opäť prevážili na stranu Strojárok po vyhranom treťom sete a domáce publikum verilo v konečné víťazstvo. Štvrtý set začali Malačanky dobre, no vedenie, ktoré si vytvorili, dokázal súper vďaka našim vlastným chybám zmazať. Hamuliakovčanky k dobrej obrane pridali i kvalitný servis a naše viac krát nachytali v obrane „na hruškách“. Naše sa dopúšťali viacerých chýb, z ktorých pramenili i nedorozumenia a štvrtý set sme napokon stratili pomerne výrazným rozdielom 16:25. Lepší úvod do tajbrejku si už naše dievčatá ani nemohli predstaviť – po chvíli sme viedli 5:0 a súper si vypýtal oddychový čas. Ukázalo sa, že to bol zrejme rozhodujúci moment – po timeoute totiž Hamuliakovo vyrovnalo a povzbudené takýmto vývojom napokon i zvíťazilo 15:12 a celkovo 3:2.  „Súper dokázal v dôležitých momentoch bodovať a nám už v závere zápasu chýbali sily a odvaha viacej ho potrápiť,“ komentoval nevydarený zápas tréner malackých junioriek Pavel Novota.