24.1 %

23.7 %

Hlasovalo 19849 ľudí.

Juniorom sa záver roka príliš nevydaril

Stretnutie proti BSC Bratislava malo istý nádych prestíže – Malačania sa s Bratislavčanmi stretli už počas základnej časti, keď raz vyhrali a raz prehrali. V piatok mali potvrdiť výhodu domáceho prostredia, ale nezačali vôbec dobre, o čom svedčí fakt, že už po chvíli viedli hostia 10:1. Náš tím sa však zobudil a začal sťahovať manko hostí, do polčasu prehrával len o tri body 34:37. Diváci na tribúne očakávali v druhom polčase úpornú snahu našich a boj o víťazstvo – zostali však nemilo prekvapení. BSC využíval naše chyby a najmä pomalý prechod do protiútoku a kruto nás za to trestal. Po tretej štvrtine sme už prehrávali o trinásť bodov a konečný rozdiel medzi oboma družstvami napokon činil 20 bodov.

11. 12., 3. kolo, Juniorská liga basketbalistov

Strojár Malacky - BSC Bratislava 63:83 (15:20, 34:37, 50:63, 63:83)

Zostava a body Strojára:  Uher T. 8(2), Ferenčík 2, Pagáč  „C“ 5(1), Farkaš 2, Čech 12, Kubíček 14(1), Mráz, Zetocha 5, Sládek, Pištelák 17

V nedeľu zavítali do Malaciek basketbalisti Levíc. V nadstavbovej časti nevyhrali zatiaľ ani raz a Malačania po zbabranom piatku cítili potrebu revanšovať sa domácim divákom výhrou. Nebol to však opäť „lahodný“ basketbal, ale trápenie a boj o každú loptu. Strojár síce postupne vyhral všetky štvrtiny, no nedokázal si zabezpečiť pohodlné vedenie a triasol sa o výsledok až do konca zápasu. Najviac bodov nastrieľal Jaroslav Kubíček (18), ktorý sa blysol i tromi trojkami. Silným negatívom celého zápasu bolo zranenie najväčšej opory Denisa Pišteláka v závere prvej štvrtiny. Podľa trénera družstva Branislava Ortha by však „Pišta“ mal byť do najbližšieho zápasu, ktorý sa odohrá v závere januára v poriadku.