RSS
Vyhľadávanie

Anketa
Podporili by ste činnosť svojho klubu aj nákupom u doporučeného predajcu tovaru a služieb ?
Určite áno
26.3 %

Pravdepodobne ano
25.6 %

Ak na tom nebudem stratový
24.1 %

Nie
23.7 %

Hlasovalo 19883 ľudí.    

Odber noviniek

Kadeti zvládli ďalšiu prekážku. Česko zdolali 3:0

Víťazná jazda slovenských kadetov v Bardejove pokračuje. Zverenci trénera Ivana Hiadlovského zdolali v piatok Česko 3:0 a v kvalifikačnom turnaji o postup na majstrovstvá Európy zostávajú bez prehry. V sobotu čaká mladých Slovákov ťažká skúška - ich súperom bude jeden z favoritov turnaja Srbsko.

Slovensko - Česko 3:0 (23, 23, 15)
68 minút. rozhodovali Pevc (Slovin.), Szabo-Alexi (Rum.). 400 divákov.
zostava SR: Palgut, Mrázik, Lízala, Hovorka, Mlynarčík, Demčák, libero Hlubocký

 

Tréner Ivan Hiadlovský spravil oproti minulým zápasom dve zmeny v základnej šestke. Namiesto diagonálneho hráča Jakuba Kuchárika nastúpil Róbert Demčák a od začiatku hral aj Marek Mrázik, ktorý dohrával aj včerajší súboj s Chorvátskom. Základná šestka tak bola komplet z SOPM Trenčín. Mladí Slováci mali veľmi dobrý začiatok. Vybudovali si rýchlo vedenie a až do stavu 13:11 ho držali. Čechom sa však potom podarilo vyrovnať. Prvý set bol až do stavu 23:23 vyrovnaný. Slováci sa potom dostali k prvému setbolu a hneď ho využili. Podanie Palguta Česi nedokázali prijať. V úvode druhého dejstva ťahali slovenskí volejbalisti za kratší koniec. Slováci však po servise Lízalu vyrovnali na 10:10. Zlom v druhom sete nastal za stavu 18:17, kedy český blokár Hadrava zakončil svoj útok do autu a zverenci trénera Ivana Hiadlovského odskočili na dva body. Práve Hadrava však potom úspešnými servismi získal pre svoj tím dva body a Česi viedli 22:21. Záver setu však zvládli Slováci bravúrne a opäť využili prvý setbol, keď Matejka zakončil svoju akciu do autu. V treťom sete boli slovenskí hráči lepší vo všetkých činnostiach a totálne ovládli palubovku. Česi získal svoj prvý bod v treťom sete za stavu 7:0 pre domácich. Slováci vyhrali tretí set 25:15 a celý zápas 3:0.

Ivan Hiadlovský, tréner SR: "Takéto zápasy a navyše s takýmto súperom nám prinášajú dvojnásobnú radosť. Prvé dva sety boli tesné a rozhodlo sa v koncovke. V závere setov sme boli vždy o bod v strate, ale dokázali sme to otočiť. Opäť sa dokázalo, že naši chlapci sú morálne veľmi silní. Chel som zlepšiť obranu na sieti a preto som opostavil Demčáka. Splnili sme prvý cieľ, zdolali sme Portugalsko, Chorvátsko a Česko a teraz nás čaká najťažší krok na turnaji. Zdolať jedného z dvojice silných tímov Srbsko, alebo Taliansko. Bude to veľmi ťažký krok."

09.01.2009| Administrator


Komentáre


Meno a priezvisko (prezývka): *

Mail:

Text: *

Opíšte text strojar (ochrana voči spambotom): *Článok zatiaľ nebol komentovaný.