24.1 %

23.7 %

Hlasovalo 19883 ľudí.

Kadetky vyhrali - bolo však už neskoro

Malačanky bojovali najmä o postup zo základnej časti do nadstavbovej fázy súťaže. Prioritou bolo poraziť v sobotu BK ZŠ Zvolen alebo prehrať maximálne o 10 bodov,  za týchto okolností  by sa automaticky kvalifikovali naše dievčatá do ďalšej fázy. Existoval ešte aj druhý variant, s ktorým však tréner Karol Ivančík príliš nekalkuloval – v prípade prehry so Zvolenom o viac ako desať bodov sme mali šancu postúpiť víťazstvom nad Banskou Bystricou o deň na to, za podmienky, že Zvolen prehrá v domácom prostredí s bratislavskou Petržalkou. Toľko predzápasové možnosti...

Realita vyznela však úplne inak – nepriaznivo pre nás. Prvý zápas vo Zvolene dopadol zle, podľa trénerov Malačanov „katastrofálne“. Od prvej minúty narastal bodový rozdiel v náš neprospech. Po polčase už vedeli Malačanky, že je zle - do šatne sa odchádzalo za stavu 56:23 pre Zvolen. V druhom polčase pokračovalo trápenie nášho družstva – neschopnosť presadiť sa v útoku a následné body domácich hráčok z kontier mali za následok, že psychika našich klesla rapídne na minimum. Jedinou hráčkou, ktorá sa výrazne strelecky presadila, bola Henrieta Moravčíková s tridsiatimi bodmi. Prehra sa napokon vyšplhala na rozdiel 57 bodov! Pre zdecimované Malačanky existoval už len jeden postupový variant – nedeľňajšie víťazstvo v B. Bystrici a prípadná prehra Zvolena.

12. 12., 11. kolo, Basketbalová liga kadetiek – základná časť

BK ZŠ Zvolen – Strojár Malacky 115:58  (31:13, 56:23, 86:45, 115:58)

Zostava a body Strojára: Moravčíková 30, Marcová 7, Reifová Kristína 7, Vosátková 2, Spustová 2, (Schreiberová 6, Ferenčíková 2, Oreská 2, Reifová Karolína, Čermáková, Drahošová)

V Banskej Bystrici nastúpili malacké kadetky na úplne iný zápas. „Od začiatku sme hrali disciplinovane – spoľahlivo sme bránili a presadili sa v útoku,“ referoval K. Ivančík. Banskobystričanky síce vyhrali prvý polčas, ale naše dievčatá im nedovolili vytvoriť si vyšší bodový rozdiel. Opäť sa blysla H. Moravčíková, ktorá si tentoraz pripísala 25 bodov. Náš výkon vygradoval v druhom polčase – po tretej štvrtine sme ešte prehrávali, ale v poslednom dejstve naše hráčky s vypätím síl strhli víťazstvo na svoju stranu – 57:56. Radosť z víťazstva však hneď vzali jóbové správy zo Zvolena – kde domáce nečakane zdolali Petržalku a na náš úkor postúpili do celoslovenskej ligy. Strojárky teraz čaká súboj o konečné 9. až 16. miesto s družstvami, ktoré sa podobne ako Strojár neprebojovali do ďalšej fázy (Trnava, Nitra, Pezinok, Ivanka pri Dunaji, Piešťany, Sereď, Dubček Bratislava).