RSS
Vyhľadávanie

Anketa
Podporili by ste činnosť svojho klubu aj nákupom u doporučeného predajcu tovaru a služieb ?
Určite áno
26.3 %

Pravdepodobne ano
25.6 %

Ak na tom nebudem stratový
24.1 %

Nie
23.7 %

Hlasovalo 19883 ľudí.    

Odber noviniek

Karol Šrámek upiekol prestup za 24 hodín

Zásluhou odchodu KAROLA ŠRÁMKA z Malaciek do Vroclavu sú Slováci v poľskej lige najpočetnejšia enkláva


V nedeľu popoludní ešte nastúpil v drese Strojára Malaciek proti Púchovu a včera večer ho už čakali na tréningu vo Vroclave. Prestup volejbalistu Karola Šrámka sa „upiekol“ v rekordnom čase za necelých 24 hodín.

Poliaci sa mi ozvali v pondelok na obed,“ hovorí 29-ročný Bratislavčan, ktorého sme včera v rovnakom čase zastihli pri vybavovaní si medzinárodného transferu na SVF. Treba povedať, že Gwardia nekupuje mačku vo vreci. Odchovanec VKP po svojom arabskom dobrodružstve, keď štyri roky strávil úspešne v Kuvajte, pôsobil uplynulé dve sezóny práve v Poľsku. Najskôr v najvyššej súťaži v Kedzierzyne a neskôr v Nyse, ktorá je v zostave so Slovákmi Martinom Vlkom a Petrom Turianskym aktuálny líder prvej ligy. S Vroclavčanmi, ktorých dres oblieka aj slovenský reprezentant Martin Sopko st., už Karol v septembri absolvoval i trojdňový turnaj. Jeho kontrakt však v tom čase stroskotal na financiách.

jf3hLFWfagkAAAoEjN0AAAAI2.jpgKlub chcel, aby som legionársky poplatok desaťtisíc zlotých na poľskú federáciu uhradil zo svojho vrecka. Teraz už na tom netrvajú,“ vysvetľuje. Realita je však zrejme taká, že Gwardia v čase, keď sa pre účasť reprezentácie na MS v Japonsku v Poľsku hral iba pohár, ušetrila náklady na druhého legionára. Mužstvo, ktoré pred sezónou pasovali na zostup, v sobotňajšom prvom ligovom kole prehralo na palubovke favorizovanej Varšavy iba 2:3 a hneď v pondelok funkcionári žhavili telefonické linky.

Hrať v lige vicemajstrov sveta je určite veľká výzva. Dvere do nej sa otvorili mnohým kvalitných legionárom, budem mať čo dokazovať. Zmluvu mám do konca júna,“ dodáva univerzálny hráč. Pre nabitý medzinárodný program v Poľsku odohrajú druhé ligové kolo 23. a tretie 30. decembra. Napriek týmto nezvyčajným termínom sa prázdnych tribún báť nemusia. U našich severných susedov totiž pokračuje eufória z nedávneho svetového šampionátu, na ktorom Poliaci prehrali až vo finále s Brazíliou 0:3. Na víkendovom úvodnom kole si našlo cestu do hál takmer 11 000 divákov (!), čo pri piatich zápasoch znamená lepší priemer ako počet divákov v našej futbalovej lige. Štyri tisícky sledovali zápas Bydgoszcz - Jastrzebski Wegiel (1:3).

PAVOL KUBIŠ


Z 26 LEGIONÁROV 6 SLOVÁKOV

V tomto ročníku profesionálnej poľskej ligy v nej účinkuje desať medailistov z nedávnych MS – deväť strieborných Poliakov i bronzový Bulhar Jevgenij Ivanov. Šrámkovou zásluhou tvorí z 26 legionárov najpočetnejšiu enklávu pätica Slovákov, nasledujú kvartetá Čechov a Američov. Najdlhšie slúžiaci cudzinec je slovenský libero Rzeszówa Dušan Kubica, ktorý v Poľsku pôsobí od roku 2000.

BELCHATOW: tréner Castellani (Arg.), Lewis (Kan.), J. Ivanov (Bul.), J. Heikinen (Fín.).
JASTRZEBSKI WEGIEL: N. Ivanov (Bul.), Yudin (Austr.).
OLŠTÝN: Tanik (Tur.), Lambourne (USA).
ČENSTOCHOVÁ: tréner Brokking (Hol.), Bilings, Eatherton, Salmon (všetci USA).
RZESZÓW: Kubica (SR), Eithun (Nór.), Kvasnička (ČR).
VROCLAV: Sopko st., Šrámek (obaja SR).
VARŠAVA: P. Chudík (SR),
Siebeck (Nem.), Kulikovskij (Rus.).
KEDZIERZYN: Karzov (Ukr.), Zapletal (Poľ.), Bakumowski (Nem.).
BYDGOSZC: Grant (Austr.), Vartovník (SR).
RADOM:
Soonias (Kan.), Malčík a Obdržálek (obaja ČR).

Zdroj: Denník Šport

19.12.2006| Administrator


Komentáre


Meno a priezvisko (prezývka): *

Mail:

Text: *

Opíšte text strojar (ochrana voči spambotom): *Článok zatiaľ nebol komentovaný.