RSS
Vyhľadávanie

Anketa
Podporili by ste činnosť svojho klubu aj nákupom u doporučeného predajcu tovaru a služieb ?
Určite áno
26.3 %

Pravdepodobne ano
25.6 %

Ak na tom nebudem stratový
24.1 %

Nie
23.7 %

Hlasovalo 19864 ľudí.    

Odber noviniek

Kysuce 2013

Kysuce 2013

Ako cieľ ďalšej expedície cyklistického oddielu TJ Strojár Malacky sme zvolili pre nás dosť neprebádaný kraj Slovenska - Kysuce. Prípravou základného tábora v osade Klokočov-Riečky sme poverili trojicu - František, Ľudo a Anička, ktorí išli ako predvoj už vo štvrtok. Našli chalupu "na samote u lesa". Ostatní traja členovia výpravy - Igor, Vlado a Mário dorazili do miesta ubytovania v piatok predpoludním.

Po vybalení a preštudovaní dostupných máp sme zvolili okruh cez Česko. Naša trasa viedla stúpaním na Klokočov. V Bílej sme odbočili na cyklocestu údolím Smradlavy. Pri prameni sme sa osviežili jej smradľavou, studenou vodou. Ďalej sme pokračovali do osady Salajka. Tu skončila asfaltová cesta. Po drobnom štrku sme sa vybrali na Bumbálku. Posledných 300 metrov sme si zaspomínali na naše turistické korene, keď sme do strmého blatistého kopca museli tlačiť naše bicykle. Na Bumbálke sme doplnili kalórie. Nasledoval zjazd do Makova a odtiaľ do Turzovky. Z Turzovky naša cesta viedla do obce Korňa, kde sme sa zastavili pri ropnom prameni. A poďho do miestneho pohostinstva doplniť tekutiny! Tu sme dostali nápad pozrieť si kaplnku na Živčákovej. Na kopec vyšla len polovica partie. Bolo to kruté. Sklon sa dosť často pohyboval v dvojciferných hodnotách, ale 16% už bola fakt sila. Večer sme si urobili opekačku. Mali sme aj nečakanú návštevu – srnku.

V sobotu sme sa vybrali po hlavnom ťahu na Čadcu. V obci Staškov sme navštívili rodný dom Jožka Krónera. Dostalo sa nám kvalitného výkladu o živote rodiny Krónerovej. V Čadci sme sa rozhodli, že si pôjdeme pozrieť slovenský orloj v Starej Bystrici. Tu sme si dali veľkú prestávku. Miestni nám poradili novú cyklocestu popri potoku Bystrica do Krásna nad Kysucou. Odtiaľ sme už známou cestou pokračovali do Korne. A po občerstvení naspäť na našu základňu.

V nedeľu sme sa rozhodli len pre kratšiu etapu. Opäť sme vyrazili na Klokočov. Len na rozdiel od piatka, sme na začiatku dediny odbočili doprava. Stúpali sme až k odbočke na Klokočovské skálie. Tu sa cesta zlomila a nasledoval zjazd až do Staškova. Taký "tankodrom" sme ešte nezažili. Toľkým jamám sa nedalo už ani vyhýbať. Zo Staškova sme pokračovali smerom na Riečky.

Počasie vyšlo na jednotku. Kraj nádherný, ľudia príjemní.

- 200 km, 1800 nastúpaných výškových metrov

Už teraz sa tešíme na nové výzvy.

08.07.2013| Hruby Boris
Komentáre


Meno a priezvisko (prezývka): *

Mail:

Text: *

Opíšte text strojar (ochrana voči spambotom): *Článok zatiaľ nebol komentovaný.