RSS
Vyhľadávanie

Anketa
Podporili by ste činnosť svojho klubu aj nákupom u doporučeného predajcu tovaru a služieb ?
Určite áno
26.3 %

Pravdepodobne ano
25.7 %

Ak na tom nebudem stratový
24.1 %

Nie
23.7 %

Hlasovalo 19849 ľudí.    

Odber noviniek

Majstri v kádri všetkých štvrťfinalistov!

ZAUJALO NÁS

Pozoruhodné! V kádri všetkých ôsmich štvrťfinalistov play-off extraligy nájdete volejbalistov s majstrovským titulom. Na súpiskách tímov bojujúcich o postup do semifinále sme ich narátali 25, čo je solídne číslo.

Logicky najviac ich figuruje v zostave obhajcu prvenstva, v Humennom pôsobí desať hráčov z vlaňajšieho majstrovského kádra. Kapitán Roman Ondrušek si navyše „oprašuje“ ďalší titul ešte z Prešova z roku 2005. Zo súčasného mužstva VKP Bratislava si na posledný klubový titul z roku 2006 z hráčov pamätajú iba Tomáš Vojkovič a Robin Pělucha, ktorý bol aj pri tom v roku 2004. Martin Jankovič bol majstrom v roku 2000 s Dubovou. Rekordérom medzi súčasnými extraligistami je nahrávač Marek Kardoš, ktorý s VKP získal šesť titulov za sebou, naposledy však pred jedenástimi rokmi.

V Novom Meste nad Váhom sa pred dvomi rokmi tešili z titulu aj piati súčasní hráči, z ktorých Andrej Barbierik absolvoval dve majstrovské oslavy i v Púchove. V Novom Meste zažil majstrovské obdobie aj Daniel Mikušovič, ktorý sa pred touto sezónou sťahoval za trénerom Petrom Kalným do Nitry. Vo Zvolene smečujú dvaja exmajstri. Trojnásobný z Púchova Patrik Pistovič a Miroslav Stehlík, ktorý pil šampanské pred tromi rokmi počas hosťovania vo VKP Bratislava. Zo Svidníčanov sa môže zlatou medailou z roku 2005 z Prešova pochváliť Radovan Škvarek, v púchovskej zostave je pamätníkom slávnej éry „gumárov“ Pavol Valach. Vladimír Procházka sa síce momentálne pre zranenie zo zostavy Malaciek vytratil, ale v minulosti bol štvornásobným majstrom s VKP a raz aj s Dubovou.

Veru, toľko majstrov „rozosiatych“ do kádrov všetkých štvrťfinalistov naša extraliga už dávno nepamätá.

PAVOL KUBIŠ

FOTO SITA/MARIÁN PEIGER

Zdroj: Denník Šport

11.03.2009| Administrator


Komentáre


Meno a priezvisko (prezývka): *

Mail:

Text: *

Opíšte text strojar (ochrana voči spambotom): *Článok zatiaľ nebol komentovaný.