Malačania v dráme porazili Svidník a udržali si 7.miesto

Extraliga volejbal muži – 5.kolo nadstavby o 5.-10.miesto

MALACKY – SVIDNÍK 3:2 (19, -21, 28,, -21, 13)
Zápas trval 136 minút. Pred 150 divákmi rozhodovali K.Sarka a Sloboda.

STROJÁR: Kobza 8, Vašíček 11, Rehák 17, Janík 11, P. Šmahel 12, Procházka 4 (libero Podhorný, Šamulka, Petrovič  14). Tréner: B. Sládeček.
SLÁVIA:
Kseňák 1, Barlík 13, Macko 2, Špak 1, Rajduga 15, Škvarek 9 (libero Soták, Németh 12, Hančák 4, Murčinko 1, Mihaľko 12). Tréner: E. Štofík.

Domáci celkom poľahky získali prvý set, no v druhom mali po prestriedaní navrch hostia a vyrovnali na 1:1. Tretí set začal lepšie pre hostí, ktorí od začiatku viedli. Za stavu 3:7 vystriedal na smeči Petrovič Procházku a hra sa vyrovnala. V koncovke sa Záhorák om podarilo odskočiť na 23:21, ale prvý setbal mali hostia za stavu 24:23. Šance na zisk dôležitého setu sa potom prelievali z jednej na druhú stranu a nakoniec sa radovali domáci. Vo štvrtomk dejstve to vyzeralo po celý čas na víťazstvo hráčov Strojára, keď si po celý čas udržiavali 2-3-bodový náskok. Za stavu 19:17 však po oddychovom čase striedajúci Šamulka pokazil podanie, domáci začali chybovať na útoku a východniarom sa podarilo dostať do tajbrejku. V ňom od začiatku viedli, strany sa menili za stavu 8:5 pre hostí a keď svietilo na ukazovateli skóre 12:9, mnohí už domácich odpisovali. No potom prišla séria pokazených útokov pri podaní Kobzu a Malačanom sa podarilo otočiť na 14:12, Svidník ešte prvý mečbal odvrátil, no ďalšiu loptu už Janík položil na zem a domáci sa mohli radovať.