RSS
Vyhľadávanie

Anketa
Podporili by ste činnosť svojho klubu aj nákupom u doporučeného predajcu tovaru a služieb ?
Určite áno
26.3 %

Pravdepodobne ano
25.7 %

Ak na tom nebudem stratový
24.1 %

Nie
23.7 %

Hlasovalo 19849 ľudí.    

Odber noviniek

Malačanky aj so slovenskou Holanďankou Lennaertsovou

Malačanky začali prípravu na novú sezónu medzi poslednými - až deviateho augusta. "Už máme za sebou sústredenie v Belušských Slatinách, kde sme štartovali aj na turnaji. Ďalšie na nás čakajú v Žiari nad Hronom a v Přerove," hovorí trénerka malackých volejbalistiek Michaela Cibulová.

V minulej sezóne boli vekovým priemerom jasne najstarším tímom a zdá sa, že inak to nebude ani teraz. "Je pravda, že s volejbalom skončila Kučerová, Gajdošová sa vrátila do Komárna, Přidalová je v Nitre, na Pozorovú čaká plastika krížnych väzov a otázny je štart Oravcovej-Bucovej, ale prišli k nám Ferancová z Dolného Kubína, Matteová z Doprastavu a v štádiu vybavovania je príchod Nestarcovej z Pezinka. Najstaršou hráčkou však bude 32-ročná Aida Kraščeničová-Lennaertsová, 190 cm vysoká slovenská Holanďanka, ktorá by mala patriť medzi opory nášho tímu."

A na čo si Malačanky trúfajú v novej sezóne? "V minulej sme skončili ôsme, takže by sa patrilo ísť o nejaký stupienok vyššie," dodala Michaela Cibulová.

KTO JE AIDA LENNAERTSOVÁ?
Pre starších priaznivcov volejbalu je známa pod dievčenským menom Kraščeničová. Začínala v Slávii UK, na Slovensku hrala aj v Doprastave a v Nitre, ale naposledy to bolo pred pätnástmi rokmi... Za ten čas skúsila legionársky chlebík v Rakúsku, USA, Holandsku, tam sa aj vydala, a naposledy v Belgicku. "Posledné tri roky som však nehrala, a tak sa pomaly dostávam znovu do volejbalovej praxe, ale verím, že mladším spoluhráčkam pomôžem," povedala nám zaujímavá posila volejbalistiek Malaciek, ktorá prišla na Slovensko aj s rodinou.

Zdroj: denník ŠPORT

24.08.2006| Administrator


Komentáre


Meno a priezvisko (prezývka): *

Mail:

Text: *

Opíšte text strojar (ochrana voči spambotom): *Článok zatiaľ nebol komentovaný.