RSS
Vyhľadávanie

Anketa
Podporili by ste činnosť svojho klubu aj nákupom u doporučeného predajcu tovaru a služieb ?
Určite áno
26.3 %

Pravdepodobne ano
25.6 %

Ak na tom nebudem stratový
24.1 %

Nie
23.7 %

Hlasovalo 19883 ľudí.    

Odber noviniek

Malacké basketbalistky víťazne aj v Bardejove.

Malacké basketbalistky víťazne aj v Bardejove.

Malacké basketbalistky po dvoch úspešných zápasoch doma s Rožňavou a Michalovcami vycestovali minulý víkend na zápas na ďaleký východ do Bardejova. Mali sme sa teda stretnúť so súperkami, ktoré ešte tiež v našej skupine neprehrali a mali rovnako ako my dve víťazstvá bez prehry. Treba spomenúť, že naše basketbalistky hrajú najvyššiu celoslovenskú súťaž dorasteniek a momentálne hrajú v skupine o 15. – 19. miesto, kde sa delili pred zápasom s Bardejovom o prvenstvo práve s týmto družstvom. Mysleli sme si, že aj domáce prostredie môže zohrať dôležitú úlohu. Na zápas sme preto nastúpili s maximálnym sústredením. Dôraz sme v príprave kládli hlavne na zlepšenú obranu oproti predošlým zápasom a na sústredenie sa na zlepšenú organizáciu hry v útočnej fáze, nakoľko sme mali často problémy so stratenými loptami. Verili sme, že ak tieto dve veci dievčatá splnia, tak by sme mohli uspieť aj u silného súpera na jeho palubovke.

V úvode zápasu sa domáce basketbalistky snažili stupňovať tlak, ktorý sme my ustáli a držali sme s nimi krok. Postupom času sme však Bardejovčankám vnútili svoju hru, čoho výsledkom bolo hlavne 48 našich získaných lôpt za zápas. Napriek tomu, že voči kvalite našej obrany mám ešte stále veľké výhrady, tak asi im narobila veľké problémy. Najpodstatnejšie však bolo, že naše dievčatá prakticky do bodky splnili to čo sme v príprave na tento duel zdôrazňovali. K tomu sme v útoku predviedli sympatický kolektívny výkon. Vďaka častým ziskom v obrane sme mohli neustále ohrozovať kôš z rýchlych protiútokov. Bodovo náš výkon potiahli hlavne Vanda Kobzová (27 bodov) a Peťa Rychtarčíková (19 bodov). Bardejovčankám sme už v priebehu tretej štvrtiny ušli na rozdiel 16 bodov a aj keď sa veľmi snažili výsledok zvrátiť, tak sme si ho už do konca zápasu ustrážili a odviezli sme si domov cenné víťazstvo 67:57.

Po tomto víťazstve ťahajú Malačanky sériu troch víťazstiev. V tejto skupine ešte nenašli premožiteľky. Najbližšie ich 16. a 17 apríla čaká dvojzápas s Myjavou. Dúfame, že predvedú ešte lepší výkon a hlavne na domácej palubovke ukážu svojim fanúšikom pekný basketbal.

 

                                                                                                          tréner Peťo Ondruš

 

Výsledok zápasu:

 

Bardejov : Malacky           57:67 (22:22, 33:41, 43:56, 57:67)

Zostava a body:                  Kurová 4, Kobzová 27 (1), Gajdárová 11,

Hlaváčková 4, Rychtarčíková 19, (Michalovičová,

Halasová, Balleková 2, Hruščová)

 

10.04.2016| Patrik Mackovich


Komentáre


Meno a priezvisko (prezývka): *

Mail:

Text: *

Opíšte text strojar (ochrana voči spambotom): *Článok zatiaľ nebol komentovaný.