24.1 %

23.7 %

Hlasovalo 19864 ľudí.

Malackí karatisti zbierajú ocenenia

Začiatkom februára sa uskutočnili Majstrovstvá Bratislavy detí a mládeže, na ktorých nechýbalo
ani zastúpenie z Malaciek. Zástupcovia malackého karatistického oddielu pri TJ Strojár
pozbierali niekoľko ocenení.
V kategórii Kumite starší žiaci do 63 kg uspel Oliver Vanek, ktorý skončil na 3. mieste a zároveň
postúpil na Majstrovstvá Slovenska. Úspešný bol aj Boris Pohánka, ktorý vybojoval 4. miesto a
Tomáš Osuský skončil rovnako na 4. mieste. V kategórii Kumite mladší žiaci nad 55 kg obsadil
Lukáš Gazdič 2. miesto a tiež postúpil na Majstrovstvá Slovenska. Malačania sa zúčastnili aj
novej disciplíny s názvom Karate Agility. Ide o detskú disciplínu, v ktorej sa vykonávajú pohyby
cez prekážky s prvkami karate, pričom sa meria čas a kontroluje sa správne vykonanie uvedených
pohybov. V kategórii 9-ročných bol úspešný Šimon Pullmann (2. miesto) a Jakub Osuský (3.
miesto). V kategŕii 10-ročných zahviezdila Janka Ležáková (1. miesto).
Malackí karatisti nechýbali ani na podujatí Slovenský pohár detí a žiakov, ktorý sa konal 14.
februára v Bratislave. V disciplíne Kata - deti začiatočníci 7 rokov sa na 3. mieste umiestnila
naša Katka Majdlenová. V disciplíne Karate Agility v kategórii deti 5 - 11 rokov uspeli títo
zastupcovia TJ Strojár Malacky: Dominik Kotek (5 r.) - 1. miesto, Simonka Poláková (8 r.) – 1.
miesto, Šimon Pullmann (9 r.) - 2. miesto, Tomáš Osuský (9 r.) - 2. miesto, Katka Majdlenová (7
r.) – 2. miesto. Karatistom blahoželáme a držíme palce na ďalších súťažiach!
Text: N. Slobodová, foto: Archív Štefana Poláka

Začiatkom februára sa uskutočnili Majstrovstvá Bratislavy  detí a mládeže, na ktorých nechýbalo ani zastúpenie z Malaciek. Zástupcovia malackého karatistického oddielu pri TJ Strojár pozbierali niekoľko ocenení.

V kategórii Kumite starší žiaci do 63 kg uspel Oliver Vanek, ktorý skončil na 3. mieste a zároveň postúpil na Majstrovstvá Slovenska. Úspešný bol aj Boris Pohánka, ktorý vybojoval 4. miesto a Tomáš Osuský  skončil rovnako na 4. mieste. V kategórii Kumite mladší žiaci nad 55 kg obsadil Lukáš Gazdič 2. miesto a tiež postúpil na Majstrovstvá Slovenska. Malačania sa zúčastnili aj novej disciplíny s názvom Karate Agility. Ide o detskú disciplínu, v ktorej sa vykonávajú pohyby cez prekážky s prvkami karate, pričom sa meria čas a kontroluje sa správne vykonanie uvedených pohybov. V kategórii 9-ročných bol úspešný Šimon Pullmann (2. miesto) a Jakub Osuský  (3. miesto). V kategŕii 10-ročných zahviezdila Janka Ležáková (1. miesto).

Malackí karatisti nechýbali ani na podujatí Slovenský pohár detí a žiakov, ktorý sa konal 14. februára v Bratislave. V disciplíne Kata - deti začiatočníci 7 rokov sa na 3. mieste umiestnila naša Katka Majdlenová. V disciplíne  Karate Agility v kategórii deti  5 - 11 rokov uspeli títo zastupcovia TJ Strojár Malacky: Dominik Kotek  (5 r.) - 1. miesto, Simonka Poláková (8 r.) – 1. miesto, Šimon Pullmann  (9 r.) - 2. miesto, Tomáš Osuský (9 r.) - 2. miesto, Katka Majdlenová (7 r.) – 2. miesto. Karatistom blahoželáme a držíme palce na ďalších súťažiach!