Malacky definitívne v skupine o 7.-9-miesto

Strojár Malacky –  Chemes Humenné 0:3 (-14, -20, -20)

Malacky: Petrovič, Haba, Šmahel, Janík, Baran, Kobza (kapitán), libero Podhorný

Striedali: Muráň

Humenné: Kríž, Pollák, Matta, Hriňák, Ondrušek (kapitán), Jakubov, libero Vajda

Rozhodovali: Jozef Matúš a Igor Schimpl

Divákov: 50

Malačania sa v 13. kole základnej časti extraligy stretli s obávaným súperom z Humenného. Tím, ktorý zatiaľ dokázala zdolať len Nitra, sa na palubovke haly Malina rýchlo ujal vedenia. Domáci tím opäť kazil na podaní. V družstve Malačanov navyše nenastúpil skúsený kapitán Petr Fiala, ktorého skolila viróza. Malačania prehrali prvý set hladko 14:25. Hostia vynikali v obrane i v útoku a jasne potvrdzovali svoje kvality. Na začiatku druhého setu ukázali „zúbky“ i domáci, ale hostia od stavu 4:4 zabrali a doviedli do víťazstva i druhý set. Najlepšie sa javilo tretie dejstvo, kedy domáci vyhrávali nad Humenným už 6:3 a vedenie držali až do stavu 9:8. Potom sa opäť prejavili naše chyby, ako i kvalita východniarov a Humenné odchádzalo z Malaciek po víťazstve 3:0.

Hlasy trénerov:

Richard Vlkolínský (Humenné)

Výsledok hovorí jasne, ale víťazstvo sa nerodilo ľahko. Malačania totiž v útoku minimálne kazili, nedarilo sa im len podanie. Svedčí o tom 18 zablokovaných malackých lôpt, takže domáci boli aktívni. My sme mali veľmi ťažký týždeň. Navyše nám chýba niekoľko hráčov zo základnej zostavy, tak musím nasadzovať hráčov z lavičky.  Čo sa týka zápasu – ušiel nám úvod tretieho setu, celý zápas sme aktívne bránili, domáci mali veľký problém, aby dostali loptu na našu stranu ihriska.

Jozef Schreiber (Malacky)

Myslím, že až na prvý set sme odohrali vyrovnaný a bojovný zápas. Nemohli sme proti tímu, ktorý zatiaľ prehral v celej súťaži len raz, čakať zázraky. Našou dlhotrvajúcou bolesťou je podanie. Proti Humennému sme dosť riskovali servis, niekedy to vyšlo, niekedy nie. Navyše nemohol nastúpiť kapitán Fiala. Je chorý, berie antibiotiká. Zdravotne nie je v poriadku ani nahrávač Kobza, navyše sa zranil Šamulka. Nie sú to pozitívne vyhliadky do druhej časti extraligy, ale myslím, že to zvládneme. Už je isté, že hráme v skupine o 7. – 10. miesto, tak sa musíme na tieto zápasy poriadne pripraviť.