Strojár Malacky – VK PU Prešov 1:3  (-21, -19, 20, -22)

Malacky: Šmahel, Muráň, Janík, Fiala, Baran, Kobza, libero Podhorný (Petrovič, Šamulka)
Prešov: Huňady, Sopko, Škvarek, Varchola, Javorčík, Mikita, libero Barlik (Hudák, Rajduga, Kapraľ)
Rozhodovali: Schimpl, Sarka M.
Divákov: 100
Domáci Strojári sa predstavili proti favoritovi z Prešova v nových, modrozelených dresoch. Mužstvu však zostalo množstvo neduhov z minulého roku, napríklad vysoké percento nevynútených chýb. A keďže kazili i hostia, zápas sa zhupol do priemeru. Prvé dva sety nenasvedčovali, že by Malačania mali byť pre hostí obzvlášť náročnou prekážkou. V treťom sete však zápas konečne nadobudol i patričnú dramatickosť. Postaral sa o ňu najmä najlepší hráč domácich Šmahel, ktorý za stavu 10:13 z pohľadu domácich zahral niekoľko skvelých akcií a zavelil do útoku. Malačania zvýšili aktivitu a za jasotu domácich fanúšikov znížili na 1:2. Štvrté dejstvo taktiež prinieslo niekoľko dramatických chvíľ, ale v koncovke už mali viac síl hostia. Prešov zvíťazil 3:1 a v tabuľke mu patrí vedúce postavenie.
Hlasy trénerov:
Jozef Bréda (Prešov):
Bol to obojstranne slabý zápas. Naši hráči narobili množstvo nevynútených chýb, najmä pri podaní. Malačania nemali v treťom sete čo stratiť, zvýšili aktivitu a podarilo sa im vrátiť sa späť do zápasu. Dnes som spokojný maximálne s výsledkom.
Jozef Schreiber (Malacky):
Myslím, že sme dnes mali šancu súpera omnoho viac potrápiť, ako sa dalo očakávať pred zápasom. Bol to vyrovnaný duel, ale nám viazla rozohrávka a taktiež sme často kazili. Je to škoda, lebo Prešov nehral nič svetoborné, možno až na kapitána Javorčíka, ktorého servis nám robil problémy. Snahu však mojim hráčom nemožno uprieť a verím, že do ďalších zápasov to bude len lepšie.