RSS
Vyhľadávanie

Anketa
Podporili by ste činnosť svojho klubu aj nákupom u doporučeného predajcu tovaru a služieb ?
Určite áno
26.3 %

Pravdepodobne ano
25.7 %

Ak na tom nebudem stratový
24.1 %

Nie
23.7 %

Hlasovalo 19849 ľudí.    

Odber noviniek

Malacky majú nového trénera, stal sa ním Jozef Schreiber

 V sezóne 2006/07 sa v extralige volejbalistov s novým šéfom lavičky predstaví až šesť mužstiev. V otázke trénera majú od konca minulého týždňa jasno už aj v šiestom tíme minulej sezóny v Strojári Malacky. "Pavla Novotu vystrieda Jozef Schreiber, ktorý bol doteraz v klube koordinátorom pri mládeži," prezradil nám Dušan Rusňák. Prezident klubu, ktorý má ako jediný v našej najvyššej súťaži zastúpenie v mužskej i v ženskej zložke.

Päťdesiatročný Schreiber bude medzi extraligovými trénermi nováčikom. Vrstovník Igora Prieložného a jeho spolužiak z FTVŠ v trénerských začiatkoch viedol juniorov Slávie UK, medzi nimi i Gogu či Bodnára. V nedávnej minulosti úspešne trénoval žiakov vo ŠVK Malacky, s ktorými bol i majstrom Slovenska. Keďže v Malackách učí na základnej škole, vedenie extraligového tímu bude pre neho časovo náročné. Prevezme ho tesne pred začiatkom súťaže po návrate zo školy v prírode. "Päťkrát do týždňa bude mužstvo zatiaľ trénovať v Devínskej Novej Vsi, domáce zápasy odohrá v Malackách," poznamenal Schreiber, ktorého hrajúcim asistentom zostáva Petr Fiala.

Na obhájenie vlaňajšej šiestej priečky to však budú mať Záhoráci s oslabeným kádrom veľmi ťažké. Z mužstva odišli dvaja hráči do českej extraligy - Juraj Zaťko do majstrovskej Ostravy a Dalibor Baran do Ústí nad Labem, smečiar Martin Suja posilnil Nové Mesto nad Váhom a trojica Tomáš Hollý, Peter Hodál a Jaroslav Hančák sa po hosťovaní vrátila do VKP Bratislava. Samuel Schotter, ktorý prišiel vlani do Malaciek z Púchova, sa pripravuje s VKP a jeho ďalšie kroky sa riešia. S Malackami trénuje - dokonca tri týždne vedie aj tréningy - Karol Šrámek. Ten po štyroch rokoch v Kuvajte strávil uplynulé dve sezóny v Poľsku (Kedzierzyn a Nysa). Chvíľu sa uvažovalo, že Malacky bude viesť ako hrajúci tréner, znova ho však láka arabský svet.

"Čakám na angažmán zo Spojených arabských emirátov, definitíva by mala padnúť do dvoch týždňov," povedal Šrámek. S mužstvom sa pripravuje aj Michal Tarabčík zo Sokola Viedeň. V závere týždňa sa Malačania chystajú recipročne na turnaj do talianskeho Terstu. Tamojší klub postúpil zo Serie C do štvrtej najvyššej súťaže Serie B2 a pôsobí v ňom Slovák Dušan Blahuta.

NOVÍ TRÉNERI V SEZÓNE 2006/07
VKP BRATISLAVA (vlani 1.) - JAROSLAV NOSEK
CITYFARMA NOVÉ MESTO NAD VÁHOM (3.) - PETER KALNÝ
PU PREŠOV (4.) - RASTISLAV CHUDÍK
STROJÁR MALACKY (6.) - JOZEF SCHREIBER
EKONÓM SPU NITRA (8.) - ĽUBOSLAV ŠALATA
VKM ŽILINA (9.) - ZDENO HAUER

Zdroj: denník ŠPORT

14.09.2006| Administrator


Komentáre


Meno a priezvisko (prezývka): *

Mail:

Text: *

Opíšte text strojar (ochrana voči spambotom): *



Článok zatiaľ nebol komentovaný.