EXTRALIGA VOLEJBALISTOV – SÉRIA O 7.MIESTO – 2.zápas

MALACKY - PÚCHOV 0:3 (-20,-21,-26)

STROJÁR: Holka 0, Kobza 1, Janík 9,5, P. Šmahel 14,5, Šamulka 8, Vašíček 9, libero Podhorný (Petrovič 4). Tréner: B. Sládeček.

VŠK: Rosina 3, Valach 7,5, Števko 7,5, Pastorek 3,5, Dedič 4,5, Kuchárik 10, libero Čuntala (Hrušík 9, Dlholucký 3). Tréner: M. Klučka.

Pred stretnutím si hráči minútou ticha uctili pamiatku Viliama Vetešku, bývalého volejbalistu a funkcionára VŠK Púchov.

Záhoráci nastupovali do zápasu s nožom na krku – ak chceli skončiť na 7.mieste, museli by vyhrať 3:0, príp. 3:1 s dobrým pomerom lôpt. Domáci smečiari sa však presadzovali len veľmi ťažko na sieti, navyše mali problémy s prihrávkou. To sa prejavilo najmä v koncovke prvého setu, keď od stavu 20:20 niekoľkými nevynútenými chybami darovali Púchovčanom vedenie 1:0. V koncovke druhého dejstva nepomohol Malačanom ani príchod Petroviča, ktorý nahradil Kobzu na smeči, a hostia sa radovali. V treťom sete nechal tréner Sládeček oddychovať mladého Holku a poslal nahrávať kapitána Kobzu. Prestriedali aj Púchovčania a diváci videli najvyrovnanejší set, v ktorom mali dokonca setbaly aj hráči Strojára. Nedokázali ich však využiť a tak sa ich súper mohol radovať zo 7.miesta aj hladkého víťazstva.

Najbližší zápas:
- piatok 1.5. Strojár Malacky - Internacionáli (14:00 na antukových ihriskách v Zámockom parku – exhibičný zápas)