24.1 %

23.7 %

Hlasovalo 19864 ľudí.

Malacky predbehli Hriňovú, oslabená SOPM Nitra prehrala s Podbrezovou

Volejbalová extraliga vstúpila počas víkendu do svojej druhej časti. Skupina o 5.-10. miesto mala na programe 1. kolo mužov aj žien.

Extraliga mužov - 2. časť - 1. kolo - o 5. - 10. miesto:

VK Hydrex Hriňová - VO TJ Strojár Malacky 0:3 (-21, -22, -17)
119 min, rozhodovali: Vaško a Niklová, 150 divákov.
HYDREX: M. Orolín, Galajda, Segeč, Tužinský, Divulit, Mišík (Benc). Tréner: J. Vidiečan.
STROJÁR: Kobza, Janík, Rehák, Vašíček, P. Šmahel, Procházka (libero Podhorný, Holka, Petrovič). Tréner: B. Sládeček.

Hriňovčania mali síce dobrý nástup, ale od polovice prvého setu až do konca režírovali stretnutie Malačania. V základnej zostave domácich sa prvý raz v tejto sezóne po zranení kolena objavil blokár Galajda (v minulosti hral extraligu vo Zvolene), v drese bojovných hostí, ktorí boli lepší najmä v obrane na sieti i v poli, absolvoval extraligovú premiéru 17-ročný nahrávač Holka.

TJ Slávia Svidník - VŠK Púchov 3:1 (16, 21, -23, 19)
94 min, rozhodovali: Drobňák a A. Savka, 370 divákov.
SLÁVIA: Kseňák, Škvarek, Macko, Németh, Barlík, Rajduga (Murčinko, Mihaľko, Hančák). Tréner: E. Štofík.
VŠK: T. Šomko, Dedič, Hrušík, Pastorek, A. Števko, Seifert (libero P. Čuntala, Valach, Crkoň, Rosina). Tréner: M. Klučka.
Svidníčania mali stretnutie rozohraté na víťazstvo 3:0, v treťom sete však nedotiahli sľubný náskok 19:14. Púchovčania, do kádra ktorých sa vrátil blokár Seifert, využili ich chyby a od stavu 23:23 v závere stálo na ich strane i šťastie. Vo štvrtom sete však domáci hrali od začiatku disciplinovane a v útoku i v obrane už boli nekompromisní.

MVK VAV Lokomotíva Zvolen - TJ Neografia Martin 3:0 (10, 26, 22)
64 min, rozhodovali: Ivanka a Kováčik, 50 divákov.
MVK VAV: Valent, Schottert, R. Chochoľák, Stehlík, Svetko, P. Pistovič (libero Beskydiar, Dvořák, Nehrer). Tréner: T. Štrajánek.
NEOGRAFIA: Blizniak, Hroznár, Mančák, Kujan, P. Kováčik, Stuchlý (Béreš, Novák). Mužstvo viedol asistent trénera J. Hošala.
Po jednoznačnom zisku prvého setu, v ktorom Zvolenčania pustili Martinu iba desať bodov, domáci síce poľavili v koncentrácií, ale nakoniec nestratili ani set. Martinčania už bez Szökeho, ktorému sa skončilo hosťovanie z VKP, sa od druhého setu zlepšili, dokonca v ňom mali výhodu jedného setbalu.

SKUPINA O 1. - 4. MIESTO

1. KOLO (SOBOTA 17. JANUÁRA): VKP Bratislava – Nitra, Humenné – Nové Mesto nad Váhom.

SKUPINA O 5. - 10. MIESTO

2. KOLO (SOBOTA 17. JANUÁRA): Martin - Malacky, Zvolen – Svidník, Púchov – Hriňová

Zdroj: SVF, SITA, Denník Šport