Malacky si ustrážili 7.miesto v ďalšej dráme

Strojár Malacky – Hydrex Hriňová 3:2 (22, -23, 18, -23, 10)

Malacky: Rehák, Petrovič, Vašíček, Janík, Procházka, Kobza, libero Podhorný (Šmahel, Šamulka, Holka), tréner Boris Sládeček

Hriňová: Tužinský, Divulit, Galajda, Kubš, Mišík, Orolín M. (Segeč, Benc), tréner Jozef Vidiečan

148 minút

Rozhodovali: Viktoríni – Lisá a M. Sarka

100 divákov

Žltá karta: Galajda (Hriňová)

Malačanom zrejme učarovala krása dlhých a vyrovnaných stretnutí. Pred týždňom zdolali v extraligovom stretnutí v skupine o 5. – 10. miesto Svidník až v tajbrejku 3:2 a podobný scenár pripravili pre malackých divákov i v 6. kole tejto nadstavbovej skupiny, v zápase s Hriňovou. Už prvý set vyznieval veľmi vyrovnane a domáci začali mať navrch až v koncovke setu. Trénerovi Hriňovej Vidiečanovi nepomohli ani dva oddychové časy v krátkom slede po sebe. Druhý set prinášal v určitých momentoch úžasné situácie, najmä na strane Malaciek. Strojár nezachytil úvod setu a postupne prehrával už 12:16. Do hry zasiahol Šmahel miesto Petroviča a spoločným úsilím sa domácemu tímu podarilo vyrovnať na 16:16. Z entuziazmu domácich však nič nebolo, sériou hrubých chýb sa hostia opäť dostali do štvorbodového vedenia 16:20. Malacky potom síce ešte znížili na 23:24, ale Hriňová už potrebný setbal uhrala a vyrovnala na 1:1. V treťom sete sa hra upokojila – zrejme i preto, že Malačania sa postupne dostali do jasného vedenia a udržiavali si náskok až do koncovky. Hriňová však nemienila domácim nechať dva body zadarmo a vo štvrtom sete udávala od začiatku taktovku ona. Negatívnou črtou stretnutia boli kontroverzie medzi hráčmi a hlavnou rozhodkyňou Viktoríni – Lisou. Najmä hostia mali k jej výkonu veľké výhrady a kapitán Michal Galajda dokonca uvidel v štvrtom sete i žltú kartu. Štvrtý set bol vyrovnaný až do konca, kedy hostia v koncovke zabrali a doviedli hru do tajbrejku. Malačania, podobne, ako pred týždňom už v závere nedopustili stratu bodov. Nebolo to však úplne presvedčivé predstavenie.  Po tom, čo sa dostali do hladkého vedenia 7:3 sa domáci možno uspokojili a razom sa Hriňová dostala na dostrel jediného bodu. Záverečný tlak Strojára však už unaveným hosťom nedovolil nič podstatnejšie.

B. Sládeček (Malacky)

Chlapci spravili veľmi veľa chýb v druhom a štvrtom sete, kedy sme v koncovke súpera vyslovene nechali utiecť. V štvrtom sete sa nám navyše zranil smečiar Procházka , takže sme museli improvizovať a v koncovke ho nahradiť blokárom Šamulkom.

J. Vidiečan (Hriňová)

Bol to vyrovnaný a bojovný zápas z oboch strán. Ale vždy, keď sme boli na koni, tak nás rozhodcovia spoľahlivo zabrzdili vymyslenými verdiktmi. Mám z toho zápasu veľmi zlý pocit.