Malacky vyhrali päťsetový zápas v Pezinku

VTC Pezinok – TJ Strojár Malacky                 2:3 (14,-19,-16,22,-7)
Zostava: B. Nemečkayová, L. Michalovičová, L.Oravcová,  A. Šímšíková, K.Pozorová , J. Kučerová liberka Z. Snopková (K.Grófová,  P.Přidalová)

trénerka: Michaela Cibulová

V sobotu sa v Pezinku hral už štvrtý vzájomný päťsetový zápas v tejto sezóne a naše ženy dokázali po dobrom výkone vyrovnať vzájomnú bilanciu na 2:2. Začali síce veľmi zle, keď v prvom sete mali veľke problémy najmä so spracovaním podania súperiek, ale postupne sa však rozohrali a ďalšie dva sety získali pomerne hladko vo svoj prospech. Najvyrovnanejší bol štvrtý set, kde sa bojovalo o každý bod. Koncovku však lepšie zvládli domáce hráčky a vynútili si tak rozhodujúci piaty set. Tu im však naše dievčatá nedali už prakticky žiadnu šancu, hrali dobre v obrane i v útoku a zaslúžene  sa tešili z víťazstva. Zápasmi tohto kola sa ukončila druhá časť súťaže. Malačanky s 10 víťazstvami, čo je na nováčika celkom slušný výkon, obsadili celkové ôsme miesto a v nadchádzajúcom playoff sa stretnú so Senicou, ktorá je jasne na prvom mieste, keď doteraz stratila iba 6 setov. Včera sa  volejbalistky OMS Senica stali aj víťazkami 1. ročníka súťaže klubov strednej Európy MEVZA Champions Cup (MCC), keď vo finále v Novej Gorici porazili družstvo Slávie UK Bratislava 3:0. 1.kolo playoff  sa hrá na tri víťazné zápasy, začína sa v Senici v piatok 17.3.2006 o 18. hodine.

Najbližší domáci zápas: Playoff

TJ Strojár Malacky – VK OMS Senica                  19.3.2006 nedeľa 14:30