24.1 %

23.7 %

Hlasovalo 19883 ľudí.

Minibasketbalisti príjemným prekvapením sezóny, kadetky v príprave na súťaž

„Od dvojzápasu s Karlovkou som nemal veľké očakávania,“ tvrdil po záverečnom klaksóne tréner mladých basketbalistov a basketbalistiek (v kategórii mini hrajú dievčatá spolu s chlapcami v jednom družstve) Peter Ondruš. Družstvo Karlovky „A“ vystupovalo v dvojzápase s Malackami z pozície favorita. Napriek tomu vyznelo prvé stretnutie lepšie pre naše farby. V prvej štvrtine sa naša mlaď len rozbiehala k plnému výkonu, hoci prehrala 8:12. Do kabíny však išli oba tímy za nerozhodného stavu 21:21 a po prestávke Malacky dokázali pridať ďalších 21 bodov, zatiaľ čo Karlovka len  17. Malackí mini povzbudení víťazstvom, bojovali ako levy i v druhom zápase. Nevyšiel im však úvod zápasu – prvú štvrtinu prehrali 2:6. Keď ešte aj po tretej časti prehrávali o 13 bodov 14:27, zdalo sa byť všetko stratené. V poslednej štvrtine sa však naši opäť rozohrali k dobrému výkonu a najmä strelecky pritlačili favoritov z Bratislavy k múru, keď im dokázali nasúkať slušných 17 bodov. Karlovka si napokon tesné víťazstvo 35:31 ustrážila, ale výkon našich basketbalových detí príjemne prekvapil. „Je to prísľub do budúcnosti, že v Malackách sú ďalší šikovní hráči, s ktorými sa oplatí pracovať,“ zhodnotil výkon tréner P. Ondruš.

Graf. výsledky:

16. január, 11. kolo, Oblastná súťaž starších minibasketbalistov

Strojár Malacky – Karlovka Bratislava A 42:38 (21:21)

Zostava a body Strojára: Medrický 8, Oreský, Velebný 10, Tedla, Valla 11, Chmelová,  Žáček, Gajdárová 2, Trúbová, Pavelka 2, Vosátková 4, Demjaničová, Pukančík, Séleš 3, Huňarová 2, Orthová

12. kolo

Strojár Malacky – Karlovka A Bratislava 31:35 (8:15)

Zostava a body Strojára: Medrický, Oreský, Velebný 9, Tedla 2, Valla 4, Chmelová 4, Žáček 2, Gajdárová, Trúbová, Pavelka 8, Vosátková 2, Demjaničová, Pukančík, Séleš, Huňarová, Orthová

Naše kadetské basketbalistky využili čas pred blížiacimi sa majstrovskými bojmi o 9. až 15. miesto odohraním dvoch prípravných zápasov so súpermi rôznorodých kvalít a kategórií. V piatok 15. januára v Bratislave odohrali duel s juniorskými hráčkami BK Petržalka a o deň nato v domácom prostredí s výberom ŠŠK Atómová Trnava. S týmto trnavským družstvom sa stretnú naše kadetky hneď v druhom kole súťaže, takže oba tímy si aspoň mohli otestovať kvality toho druhého. Nás môže tešiť, že Malačanky Trnavu celkom pohodlne zdolali 88:75 a môžu už myslieť na majstrovské súťaže.