Na záver dlhodobej časti víťazstvo nad Svidníkom

MALACKY - SVIDNÍK 3:1 (22, 26, -21, 21)

Zápas trval 103 minút. Pred 100 divákmi rozhodovali Sloboda a Bajči.

STROJÁR: Kuračka, Haba, Kobza, Janík, Petrovič, Šmahel (libero Podhorný, Rehák, Baran, Šamulka, Muráň). Tréner: J. Schreiber.

SLÁVIA: Kseňák, Macko, Mihaľko, T. Lampart, Németh, Hančák (libero Suchanič). Tréner: M. Blanár.

Domáci experimentovali a skoro celý prvý set, v ktorom viedli už 24:15, odohrali s dvoma nahrávačmi Kuračkom a Kobzom. Druhý set bol vyrovnaný. Svidníčania otočili z 21:23 na 24:23, ale posledné slovo mali Záhoráci. Hostia, ktorí pricestovali iba so siedmimi hráčmi, nakoniec uspeli v treťom, no Malacky znova pridali a odvrátili hrozbu tajbrejku.

Strojárov teraz čakajú zápasy 1.kola play off proti Humennému, ktoré v tejto sezóne prehralo zatiaľ jediný zápas s Nitrou, aj to za podozrivých okolností. Kvôli tomuto "prekvapeniu" Malacky nehrali v skupine o 1.-6.miesto a nemohli bojovať o lepšiu štartovaciu pozíciu v play off.. Séria sa hrá na tri víťazné zápasy.