RSS
Vyhľadávanie

Anketa
Podporili by ste činnosť svojho klubu aj nákupom u doporučeného predajcu tovaru a služieb ?
Určite áno
26.3 %

Pravdepodobne ano
25.6 %

Ak na tom nebudem stratový
24.1 %

Nie
23.7 %

Hlasovalo 19883 ľudí.    

Odber noviniek

Niečo viac o NBL

O lige

Národná beachvolejbalová liga - majstrovstvá SR amatérov

Základným formátom organizovanej súťaže v plážovom volejbale je turnaj. Kde je dostatočný dopyt a úroveň organizácie, vznikajú beachvolejbalové série (viacero turnajov tvoriacich spolu jednu súťaž). Národná beachvolejbalová liga (NBL) je séria sérií. Vo svojom treťom ročníku pozostáva z 5 lokálnych sérií po 4 turnaje + 4 nové centrá á 1 turnaj (24 kvalifikačných) + finále NBL 2014 (2.-3.8. alebo 9.-10.8.).

Lokálne série NBL sú v roku 2014 tieto: skalická, bratislavská, nitrianska, zvolenská (hrá sa v Lieskovci) a trebišovská. Organizátorom NBL je 1.ABC Nitra a lokálni promotéri v jednotlivých centrách NBL. Cieľovou skupinou sú amatéri, t.j. široká verejnosť. Kto je amatér? Ten, kto spĺňa kritérium NBL. Turnaje sú homologizované – hrá podľa tých istých pravidiel, všetky turnaje spĺňajú štandard NBL, v každom turnaji sa okrem hodnotných vecných odmien hrá o rovnaké body do rebríčkov NBL.

Rebríčky NBL sú dva: muži a ženy. NBL hrajú dvojice. Niektoré turnaje sú mixové, iné nemixové (muži, ženy). Každá zúčastnená dvojica dostane za turnaj podľa umiestnenia body, ktoré sa delia rovným dielom medzi oboch hráčov – muž si berie body do rebríčka mužov, žena do rebríčka žien. Kalendár turnajov ponúka počas 12 víkendov každému možnosť zúčastniť sa maximálne 15 turnajov (zvyšné sa kryjú). Do rebríčka sa však rátajú každému iba 4 jeho najlepšie výsledky.

Po poslednom kvalifikačnom turnaji sa rebríček uzavrie. Prvých 32 amatérov a prvých 32 amatérok konečného rebríčka získava miestenku na finálový turnaj NBL – majstrovstvá SR amatérov v plážovom volejbale. Každý z kvalifikovaných si môže vybrať pre finálový turnaj ľubovoľného partnera (nemusí byť z prvej 32-ky), ktorý spĺňa kritérium NBL a odohral v NBL 2014 aspoň 1 kvalifikačný turnaj. O majstra SR amatérov sa hrá iba v kategóriách muži a ženy (mix nie).

Okrem toho, že hráme predovšetkým pre radosť z hry a atmosféry NBL, o hodnotné vecné odmeny, titul „majster SR amatérov“, v hre je aj Prize money. Zo štartovného každého hráča na každom turnaji NBL putuje 1,50€ do banku Prize money, o ktorý sa hrá na finálovom turnaji.

25.04.2014| Matej Haringa
Komentáre


Meno a priezvisko (prezývka): *

Mail:

Text: *

Opíšte text strojar (ochrana voči spambotom): *Článok zatiaľ nebol komentovaný.