24.1 %

23.7 %

Hlasovalo 19883 ľudí.

Niečo z druhej strany rieky Moravy

Tak takto vyzerá pútavý komentár k zápasu našich dřevěnických známych z Mladej Boleslavi, ktorí sa volejbalom naozaj bavia. Príjemný zážitok pri čítaní:)

VK PRASYL MB - LOKO LIBEREC 3:1, 3:2

Do Praasyl areny zavítal soupeř, který se po loňském debaklu a výmazu z volejbalové mapy ČR musel přejmenovat ( z Dukla B na Lokomotivu ). Přijel v podobné sestavě jako loni + Matoška.

Domácí nastoupili v sestavě : Carlos, Necro, A.C.E., Frýdus, HaDr , Bouchy a na liberu Gazza. Na střídání byli připraveni Cosi, Hroudička, Kašel a Radek " Aquarius " Čech.

První set probíhal zpočátku vyrovnaně. na obou týmech byla vidět nervozita s prvního soutěžního zápasu. Koncovku však zvládli lépe Los Prasylos. Druhý set byl jednoznačnější, tedy 2:0 na sety. Tradiční útlum ve 3.setu znamenal mírné vedení LBC, které se již nepodařilo dotáhnout. Set čtvrtý byl již opět v režii žlutozelených středočeských kanárků. Soupeře jsme přehráli především blokem a tvrdým servisem.

Po tradiční "obědové pauze" u Himrů se rozjela prasylská mašina naplno hned od začátku - 25:15, stejně tak i druhý set. Znovu se vedlo 2:0 na sety a soupeř byl zralý na ručník. Bohužel nekoncentrovanost, podcenění atd. ze strany domácích, dovolily mašinfírům z Liberce zlepšit příjem i útok, zejména Matoška byl 100% a utkání bylo vyrovnané 2:2 ( 2 zbytečně prohrané koncovky ).

Také od začátku páté sady dominovali hostující strojvůdci. Točilo se za stavu 4:8. Prasylové nebyli schopni kloudně zaútočit, zatím co LBC v pohodě skládal. Za stavu 8:14 jsme si vzali " tajm ", prý naivně. Na podání šel Hroudička a začal postupně smazávat nejen náskok hostí, ale i jejich úsměvy. 10:14 a první time out. Nějaké to eso, ubráněný útok = 12:14 a druhý time out hostů. Eso = 13:14 a domácí lavička ožila jako svině. Ubráněný Matoška = 14:14 a Prasyl jsou opět na koni. Přímý bod z podání 15:14 a mečbol MB. Opět super smečovaný servis , špatný útok a 16:14 vítězství. Ano i to je možné ve vrcholovém volejbale.

A pak jen oslava, oslava, nějakej ten keř, chodník, policie a mega okno !!!