RSS
Vyhľadávanie

Anketa
Podporili by ste činnosť svojho klubu aj nákupom u doporučeného predajcu tovaru a služieb ?
Určite áno
26.3 %

Pravdepodobne ano
25.6 %

Ak na tom nebudem stratový
24.1 %

Nie
23.7 %

Hlasovalo 19883 ľudí.    

Odber noviniek

Nové Mlýny 2015

Nové Mlýny 2015

Ubytovanie sme si rezervovali už tradične u pani Kropáčovej v Nových Mlýnoch. Termín sme posunuli z prvého jesenného víkendu na posledný letný. Predpovede počasia ukazovali škaredé počasie, ale realita bola nakoniec oveľa priaznivejšia. Proste počasie vyšlo na jednotku. Tak ako sa nám na posledných akciách darí získať nováčikov aj táto nesklamala. Nováčikom na akcii bol Lukáš. Spolu s ním sa náš pelotón rozrástol na 10 kusov - Mário, Igor, Vlado, Boris, Roman, Anička, Luďo, Fero, Soňa a Lukáš.
V piatok sme sa presúvali do miesta ubytovania. Cestou sme ako vždy navštívili nášho vinárskeho kamoša Bohuša Šebestu v Bulharoch. Tu vždy načerpáme kopu pozitívnej energie (a samozrejme burčiak). Tento rok sme ho prekvapili práve v deň jeho narodenín. Pohostenie bolo fantastické. Pred sklepom mu miestni obyvatelia nainštalovali podľa vzoru LA hviezdu slávy. Večer sme udržiavali družbu s našimi starými známymi z Ostravska. S nimi sa tu stretávame  každoročne.
Sobota bola poňatá ako relaxačná jazda týmto nádherným krajom s neodmysliteľnými ochutnávkami produktu miestnych vinárov. Nechýbala ani návšteva Věstonickej Venuše v nadživotnej veľkosti. Niektorí neodolali a skúšali jej vnady. Po výdatnom obede v Pasohlávkach sme pokračovali cez Brod nad Dyjí a Dolní Dunajovice. Čakal na nás výživný kopec z Pernej smerom na Pavlov. V Miloviciach sme na úplnom konci dediny našli okrem vynikajúceho burčiaku aj príjemné posedenie u mimoriadne milých ľudí. Traja odvážlivci išli vyskúšať nový asfalt do kopca k vinohradu. Ale 18%-né stúpanie dalo poriadne zabrať. Sladká odmena vo forme tekutého hrozna stála za to.
V nedeľu nás čakala cesta domov. Nové Mlýny - Bulhary - Lednice - Břeclav - Lanžhot (obed) - cyklocesta popri Morave – Malé Leváre - Gajary - Kostolište - Malacky.

Už teraz sa tešíme na ďalší ročník tejto mimoriadne obľúbenej akcie.

20.09.2015| Hruby Boris
Komentáre


Meno a priezvisko (prezývka): *

Mail:

Text: *

Opíšte text strojar (ochrana voči spambotom): *Článok zatiaľ nebol komentovaný.